wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-14| Geodezja, Prawo

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Budowlanego rozwiązana

Wczoraj (13 stycznia) minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wręczył odwołania członkom Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego, która miała przygotować Kodeks budowlany zawierający nowe, kompleksowe regulacje całego procesu inwestycyjno-budowlanego, w tym aspekty geodezyjne.


Komisja Kodyfikacyjna Prawa Budowlanego rozwiązana

Nie oznacza to jednak, że akt ten nie wejdzie w życie. Jak zapewnia minister, korzystając z dorobku komisji, resort przygotuje własny projekt kodeksu. Kiedy? Tego minister nie sprecyzował. Jak relacjonuje wczorajszą konferencję prasową „Gazeta Prawna”, Andrzej Adamczyk stwierdził, że może to potrwać od roku do nawet trzech lat.

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Budowlanego została powołana w 2012 roku przez rząd Donalda Tuska. W maju 2015 r. przekazała ona do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych projekt Kodeksu budowlanego, który miał stanowić pierwszą część kompleksowych regulacji prawnych procesu inwestycyjno-budowlanego. W listopadzie br. opublikowano drugą część tego aktu, tzw. księgę urbanistyczną. Oba projekty nie zdążyły jednak wyjść poza etap konsultacji i uzgodnień.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Nie fałszować rzeczywistości!!! Nic nie rozumiecie. To jest dobra zmiana którą poparło większość Polaków. Po co utrzymywać jakiś POsibrzuchów nierobów. Po co tyle dyskutować. Już to przerabialiśmy ze zmianą Prawa geodezyjnego. Tyle gadania konsultacji i co? Geodeci też wiedzą czego chcą i teraz zmiany pójdą szybko. Byleby nikt nie przeszkadzał i zadużo niedeliberował. Otwórzcie się na zmiany, dobre zmiany.
 5 
 2 
odpowiedz zgłoś
Ale Panie Krzysztofie wszystkiego nie należy rozwiązywać, są przecież instytucje pożyteczne i wartościowe. Rozwiązywać należy jedynie instytucje szkodliwe społecznie.
 4 
 7 
odpowiedz zgłoś
Dobra zmiana w pełnej odsłonie. Władza wie najlepiej, władza sama zdecyduje. Nie potrzebni jacyś tam eksperci, konsultacje, dyskusje. Widać to w przypadku większości wprowadzanych ostatnio zmian. W geodezji nie będzie inaczej ? jakieś zmiany w prawie, to się da jako projekt poselski, by niepotrzebnie nie tracić czasu na wsłuchiwanie się w jakieś argumenty.
 5 
 14 
odpowiedz zgłoś
Proponuję rozwiązać wszsystko.
 3 
 12 
odpowiedz zgłoś
Czekamy teraz na rozwiązanie gugiku.
 6 
 15 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS