wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-13| Teledetekcja

Konkurs: Polska na zdjęciach ukośnych

We współpracy z MGGP Aero przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich Czytelników Geoforum.pl, w którym do wygrania jest 15 pięknie wydanych, bogato ilustrowanych kalendarzy ściennych formatu A2 na rok 2016 pod tytułem „Polska na zdjęciach ukośnych”. By mieć szansę na wygranie jednego z nich, wystarczy odpowiedzieć poprawnie na 10 pytań.


Konkurs: Polska na zdjęciach ukośnych

Tradycja wydawania kalendarzy przez Grupę MGGP sięga już 11 lat. W edycji na rok 2016 znalazły się wybrane lotnicze zdjęcia ukośne prezentujące zarówno polskie miasta (Białystok, Katowice, Kraków, Łódź, Sopot, Warszawę czy Wrocław), jak i tereny o wyjątkowej wartości przyrodniczej, takie jak Biebrzański czy Słowiński Park Narodowy. Wszystkie zdjęcia użyte w kalendarzu pochodzą z projektów realizowanych przez MGGP Aero.

Zdjęcia były wykonywane za pomocą zestawu kamer umieszczonych na pokładzie samolotu pod kątem 45 stopni w czterech podstawowych kierunkach (północ, południe, wschód, zachód). Na podstawie tak wykonanych zdjęć można określić wysokość, długość czy powierzchnię odwzorowanych obiektów. Od strony wizualnej zobrazowania prezentują naturalną perspektywę – dają większe wrażenie realizmu poprzez lepszą ekspozycję płaszczyzn pionowych, np. fasad budynków. Pozwalają na uzyskanie informacji, której klasyczne ortofotomapy nie ujawniają.

Konkurs trwa do 19 stycznia. Spośród osób, które udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi oraz podadzą swoje dane adresowe, wylosujemy zwycięzców. Ich lista zostanie ogłoszona na Geoforum.pl 20 stycznia.

Fundatorem nagród jest spółka MGGP Aero z Tarnowa, właściciel serwisu publikującego zdjęcia ukosne.pl oraz sklepu internetowego map2.pl.

Zapraszamy do zabawy!

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
. Podchwytliwe pytanie to podstawa udanego konkursu :)
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS