wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-11| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Lekkie 100 Mpx w nowych kamerach Phase One

Duńska firma Phase One Industrial wprowadziła do sprzedaży cyfrowe kamery lotnicze iXU 1000 oraz iXU-R 1000. Jak chwali się producent, to najmniejsze i najlżejsze urządzenia fotogrametryczne z matrycą 100 Mpx – w zależności od obiektywu ważą od 1,45 do 1,60 kg.


Lekkie 100 Mpx w nowych kamerach Phase One

Dzięki matrycy 100 Mpx nowe kamery zbierają obrazy o szerokości 11 608 px – to 12% więcej niż starsze modele tej marki. Jak zwraca uwagę producent, pozwala to gromadzić dane z szerszej ścieżki przy zachowaniu tej samej rozdzielczości przestrzennej lub też osiągnąć lepszą rozdzielczość, lecąc na tym samym pułapie.

Poza tym dzięki zastosowaniu półprzewodników CMOS nowe kamery oferują gromadzenie wysokiej jakości zdjęć nawet przy kiepskim oświetleniu – ranem, wieczorem lub przy pochmurnej pogodzie. Urządzenia mogą ponadto wykonywać zdjęcia nawet co 0,85 s, co pozwala np. zwiększać wzajemne pokrycie zdjęć – to ważna cecha szczególnie przy generowaniu chmur punktów. Wszystkie te zalety sprawiają, że modele iXU 1000 oraz iXU-R 1000 pozwalają wydatnie zmniejszyć koszty pracy.

Poza tym nowe kamery oferują cechy znane z innych modeli tej marki: łączność przez port USB 3.0, geotagowanie zdjęć, system zarządzania lotem czy łatwą integrację z inercyjnymi jednostkami pomiarowymi (IMU).

Urządzenia oferowane są w wersji RGB lub NIR z obiektywami Rodenstock (40 mm, 50 mm lub 70 mm) oraz Schneider Kreuznach (55 mm, 80 mm, 110 mm, 150 mm lub 240 mm).

Źródło: Phase One Industrial, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS