wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-08| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Software

Zamień łatwo "jabłuszko" w rejestrator RTK

Firma Aman Enterprises zaprezentowała urządzenie NMEA-BT, dzięki któremu iPad lub iPhone może w łatwy i szybki sposób stać się rejestratorem dla większości odbiorników GNSS-RTK.


Zamień łatwo "jabłuszko" w rejestrator RTK

Zasada działania NMEA-BT jest prosta. Adapter podłącza się do odbiornika geodezyjnego przez port seryjny, po czym za pośrednictwem Bluetooth paruje się go z urządzeniem mobilnym wyposażonym w system operacyjnym Apple iOS. W wyniku tej operacji iPad lub iPhone zamiast korzystać z wbudowanego odbiornika GPS, używa znacznie dokładniejszych współrzędnych wyznaczanych przez podłączony zestaw RTK. W ten sposób użytkownik może czerpać korzyści z centymetrowej dokładności pomiaru w niemal dowolnej aplikacji lokalizacyjnej kompatybilnej z urządzeniami Apple’a. Co ważne, adapter pozwala również podłączać się do innych urządzeń pomiarowych korzystających ze standardu NMEA, takich jak: dalmierze laserowe czy wykrywacze urządzeń podziemnych.

Producent chwali NMEA-BT jako urządzenie niewielkie, eleganckie oraz odporne na wilgoć. Wraz z nim oferowana jest darmowa mobilna aplikacja NMEA Talker, która pozwala edytować parametry połączenia smartfona/tabletu z odbiornikiem, definiować strumienie korekt czy analizować błędy pomiaru i układ satelitów.

Urządzenie NMEA-BT było testowane z odbiornikami: John Deere StarFire, Trimble Pro 6 i Geo Explorer, Casel H372, Topcon HiPer, Septentrio APS i NR, Geneq SXBlue, Ag Leader 6000 i 6500, Raven Industries Envizio Pro oraz Novatel.

Koszt NMEA-BT to 450 dolarów.

Źródło: Aman Enterprises


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS