wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-07| Geodezja, Prawo

Te akty prawne trzeba znać na egzamin

Na stronie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii ukazała się zaktualizowana lista aktów prawnych stanowiących źródło pytań do egzaminów na uprawnienia zawodowe.


Te akty prawne trzeba znać na egzamin

Na liście wyszczególniono: 52 ustawy, 61 rozporządzeń, 12 polskich norm oraz 20 aktów, które choć już nie obowiązują, to ich znajomość jest obowiązkowa dla osób ubiegających się o uprawnienia w zakresach 2 i 5.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Robić uprawnienia aby bidować na swoim? Lepiej kurs spawacza zarobisz 3 razy tyle co geodeta. Pojawiają się ogłoszenia geodetów uprawnionych którzy podejmą się pracy za 2800 na rękę. Czy po zdanym egzaminie nadal mówią że jesteście nadzieja narodu i najszlachetniejszymi z najszlachetniejszych?
 5 
odpowiedz zgłoś
To nie wszystko Brakuje jeszcze: BHP na stanowisku pracy-w testach są pytania. Ogólnie to jest kpina, przekraczamy nasze kompetencje: budowlańcy, prawnicy.....
 6 
odpowiedz zgłoś
Ktoś powinien oczyścić środowisko geodezyjne, oddzielić ziarno od plew. Ciekawe ilu jest w Polsce aktywnych zawodowo geodetów powyżej 100 roku życia?
 4 
odpowiedz zgłoś
Paranoja trwa Jeszcze powinni dodać kodeks drogowy bo przecież geodeta na robote musi dojechać. Paranoja polega na tym, że większość starszych geodetów w ogóle się nie orientuje w tych ustawach a uprawnienia mają nadal i jakoś wykonywać czynności mogą. Coś tu chyba jest nie tak.
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
A weryfikację weryfikatorów - 0%
 3 
 10 
odpowiedz zgłoś
Weryfikację uprawnień przeszło by pozytywnie z 2%.
 2 
 9 
odpowiedz zgłoś
ustawy Może ktoś by przeliczył to na ilości stron A4. Gratuluję umysłu ,żeby to wszystko zajarzyć
 7 
odpowiedz zgłoś
Nie za duzo? Zastanawiam się czy w innych zawodach też trzeba znać 145 ksiąg/książek/książeczek?
 7 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS