wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-01| GIS

Książka Esri o poprawnym projektowaniu map

– Powinniśmy poświęcać więcej czasu na projektowanie map, a nie tylko na ich produkcję – apeluje szef i założyciel Esri Jack Dangermond. Jak to dobrze robić, można się dowiedzieć z wydanej przez jego firmę książki „Designing Better Maps: A Guide for GIS Users”. Właśnie ukazało się jej drugie wydanie.


Książka Esri o poprawnym projektowaniu map

Podręcznik krok po kroku przeprowadza czytelników przez proces projektowania mapy, tak aby wynikowe opracowanie było zarówno atrakcyjne graficznie, jak i czytelne. – Ta książka pomoże ci opanować umiejętności graficzne niezbędne przy tworzeniu map – zachwala ją autorka prof. Cynthia A. Brewer z Uniwersytetu Stanu Pensylwania.

Pisząc ten podręcznik, prof. Brewer bazowała na swoim 30-letnim doświadczeniu jako nauczyciela akademickiego oraz autora map. Książka skupią się na podstawach kartografii, w tym na: pracy z danymi podkładowymi, tworzeniu legendy i podziałki czy wykorzystaniu odwzorowań, doborze barw i projektowaniu sygnatur.

Oddzielny rozdział poświęcono publikowaniu i dzieleniu się mapami. Swoje miejsce w podręczniku ma także omówienie stworzonego przez autorkę narzędzia ColorBrewer, które pomaga dobierać barwy do map tematycznych. W książce oczywiście nie brakuje ilustracji. Autorka umieściła w niej przykłady zarówno dobrze, jak i niepoprawnie zaprojektowanych map.

Książka sprzedawana jest zarówno w wersji papierowej (za niecałe 60 dol.), jak i elektronicznej (niecałe 50 dol.).

Źródło: Esri, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS