wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-12-30| GIS, Mapy

Mapa obiektów infrastruktury usługowej na stronie UTK

Urząd Transportu Kolejowego poinformował, że interaktywna mapa terminali intermodalnych została rozszerzona o kolejne warstwy obiektów infrastruktury usługowej: stacje rozrządowe i stacje paliw.


Mapa obiektów infrastruktury usługowej na stronie UTK

Na mapie funkcjonują teraz następujące warstwy infrastruktury usługowej:
• terminale intermodalne;
• stacje rozrządowe;
• stacje paliw;
• bocznice kolejowe.
Dodatkowo, na mapie można włączyć warstwę z lokalizacją kolei wąskotorowych.

Po kliknięciu w ikonę wybranego obiektu infrastruktury usługowej pojawiają się podstawowe informacje o nim. Dodatkowo, w przypadku terminali intermodalnych i stacji rozrządowych, dostępne są szczegółowe informacje dotyczące możliwości korzystania z tych obiektów, takie jak zakres usług, wyposażenie, usytuowanie na sieci kolejowej itd. Na podobnej zasadzie można także uzyskać zebrane informacje o bocznicach kolejowych, a także kolejach wąskotorowych.

Źródło: UTK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Miałem zamiar napisać, że nie ważne w czym się robi mapy... ale nie napiszę. Nie da się mapy obejrzeć na Ipadzie! Żeby pod koniec 2015 roku nie dało się tego obejrzeć na tablecie to dopiero obciach :(
 1 
odpowiedz zgłoś
porażka koniec roku 2015, a tu ktoś nadal robi mapy we flashu...
 2 
odpowiedz zgłoś
Intermodalny powinno być INTERMODALNY a nie 1959... Sorry za zamieszanie.
odpowiedz zgłoś
1959 terminal to taki, który łączy różne rodzaje sieci i umożliwia w tych miejscach zmianę środka transportu. Np. dworzec zachodni w Warszawie (możliwość przesiadki z pociągu na autobus). Oczywiście ani z notki, ani co gorsze z witryny się tego nie dowiecie. Definicje połączeń intermodalnych znajdziecie w specyfikacjach INSPIRE. Na tej stronie znajdziecie połączenia intermodalne między siecią kolejową a drogową w kontekście przeładunku kontenerów. To trochę jakby robić bazę danych dla budynków a w bazie mieć tylko garaże...
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS