wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-12-30| GIS, Software

Premiera MapInfo Pro 15

Do sprzedaży trafiła najnowsza wersja popularnego GIS-owego oprogramowania desktopowego MapInfo Pro. Aplikacja oferuje m.in. lepszą wydajność i kilka praktycznych usprawnień w pracy z danymi przestrzennymi.


Premiera MapInfo Pro 15

Wydanie ma numer 15. Dlaczego pominięto numery 13 i 14? Jak wyjaśnia polski dystrybutor aplikacji, firma Emapa, zdecydowano się na to z racji negatywnych skojarzeń z pechowymi liczbami 13 (dla niektórych Amerykanów i Europejczyków) oraz 14 (dla mieszkańców Chin i innych krajów azjatyckich).

Co nowego przynosi z sobą „piętnastka”? W odpowiedzi na zapotrzebowanie stałych użytkowników programu wprowadzona została możliwość dowolnego nazewnictwa map tematycznych w oknach rozkładu. Nazwy mogą liczyć do 256 znaków i zawierać oprócz liter znaki specjalne. Nazwy te jednocześnie pojawią się w oknie legendy i w wyeksportowanym pliku PDF.

W wersji 15.0 udoskonalono ponadto okno rozkładu, co w praktyce oznacza między innymi możliwość modyfikacji metody druku dla zadanych skal kartograficznych, możliwość wyrównania okna rozkładu do linii pomocniczej czy łatwą zmianę skali okna rozkładu przy pomocy scrolla.

Od teraz łatwiej pracować z oprogramowaniem MapInfo Pro, korzystając z ekranów dotykowych multi-touch. Najnowsza wersja niesie za sobą również wzrost wydajności oprogramowania, co w praktyce wiąże się z efektywniejszą pracą. Dotyczy to zwłaszcza: aktualizacji tabel, łączenia, dzielenia, usuwania wybranych obiektów czy dezagregacji danych.

Szczegółowy opis zmian

Źródło: Emapa, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS