wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-12-29| Sprzęt, Firma, Przetargi, Instytucje

ARiMR kupuje 118 odbiorników GNSS z kontrolerami

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisała umowę o wartości 2,768 mln zł brutto na dostawę 118 odbiorników GNSS z kontrolerami w postaci komputerów polowych.


ARiMR kupuje 118 odbiorników GNSS z kontrolerami

Zakup jest wynikiem rozstrzygnięcia przetargu ogłoszonego 2 września br., w którym za najkorzystniejszą uznana została oferta konsorcjum dwóch krakowskich firm: SmallGIS i NaviGate. W ramach realizacji zamówienia ARiMR otrzyma 220-kanałowy odbiornik GNSS (L1/L2 GPS/GLONASS) amerykańskiej firmy Spectra Precision – MobileMapper 300. Odbiornik typu smart antenna umożliwia współpracę z szerokim spektrum urządzeń mobilnych (takich jak: smartfony, tablety i laptopy) opartych na systemach Windows lub Android, pozwalając na pracę z dowolną aplikacją pomiarową. Jednocześnie dzięki możliwości wykorzystania poprawek z sieci ASG-EUPOS (KODGIS lub NAWGEO) urządzenie zapewnia wysokie dokładności pomiaru – od submetrowych do 1 cm (opcja).

Jako kontroler do odbiornika posłuży notebook Getac V110 działający pod kontrolą systemu Windows 8 posiadający obrotowy ekran o przekątnej 11,6 cala. Urządzenie spełnia międzynarodowe normy wytrzymałościowe (MIL-STD-810G, MIL-STD-461F), zapewniając odporność na upadki, wstrząsy i wibracje. Szczelność na poziomie IP65 oraz dopuszczalny zakres temperatur pracy od -21°C do 60°C pozwala na swobodne działanie niezależnie od warunków atmosferycznych.

Źródło: NaviGate


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do gps Jakie stare!? Wszystkie nówki nie śmigane ;)
 1 
odpowiedz zgłoś
Niecałe 23,5 tys. za zestaw brutto. To teraz pytanie w jakiej opcji dokładnościowej bo jest ich kilka, wszystkie płatne dodatkowo. Po cenie, 13,5 za laptopa i 10 za odbiornik to chyba jest z dokładnościa submetrową. Co z typowych geodezyjnych fuch go raczej eliminuje.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
gps-y a moze stare wyprzedaja ?
odpowiedz zgłoś
jak to do czego ptrzebne- oczywiście do robienia lewizn! i to najlepiej w czasie pracy !
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
SmallGIS :)
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
Jak to po co? Wypożyczalnię otwierają ;)
 4 
odpowiedz zgłoś
na fuszki będą i kolejna fala obniżek cen w geo...
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
po co im te GPSy?
 5 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS