wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-12-28| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Edukacja, Instytucje

Studenci z Jarosławia będą skanować podkarpackie zabytki

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu zawarła z Muzeum Okręgowym w Rzeszowie porozumienie, które zakłada m.in. realizację wspólnych projektów geodezyjnych.


Studenci z Jarosławia będą skanować podkarpackie zabytki <br />
Wirtualne Muzea Podkarpacia
Wirtualne Muzea Podkarpacia

Umowę podpisali 11 grudnia rektor PWSTE doc. dr Krzysztof Rejman oraz dyrektor MOR Bogdan Kaczmar. Porozumienie konkretyzuje i rozszerza obszary współpracy, prowadzonej od grudnia 2012 r., m.in. o projekty edukacyjne i badawcze z zakresu geodezji.

Zakłada ono nieodpłatne udostępnianie studentom oraz kadrze dydaktycznej PWSTE powstałego w trakcie projektu „Wirtualne Muzea Podkarpacia” nowoczesnego Laboratorium 2D/3D MOR. Będzie ono wykorzystywane do skanowania zabytków i obiektów muzealnych z województwa podkarpackiego, łącznie z możliwością prowadzenia zajęć seminaryjnych i praktyk dla studentów. Ponadto młodzież przygotowująca prace dyplomowe będzie mogła korzystać z zasobów elektronicznych opracowanych przez MOR w ramach projektu „Wirtualne Muzea Podkarpacia”.

Strony porozumienia nawiążą także współpracę polegającą na realizacji wspólnych przedsięwzięć i inicjatyw zmierzających do upowszechnienia i przybliżenia zbiorów muzeów Podkarpacia. Z kolei PWSTE zobowiązała się do nieodpłatnego przekazania MOR wyników badań prowadzonych na tej uczelni oraz utworzonych aplikacji (wraz z prawem do ich modyfikacji).

Porozumienie zawarto na okres do 21 grudnia 2016 r.

Źródło: Magdalena Bojarska (rzecznik prasowy PWSTE w Jarosławiu)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Brawo PWSTE Się przynajmniej skaner nie zmarnuje albo w piwnicy leżeć nie będzie:D
odpowiedz zgłoś
. A kto po stronie PWSTE pełni rolę mentora tego projektu?
odpowiedz zgłoś
to będzie typowa praca geodezyjna, która lepiej przygotuje studentów do zawodu. dzięki temu porozumieniu studenci będą mieli szansę poznać najważniejszy dziś aspekt pracy absolwenta w zawodzie geodety: pracę za darmo.
 4 
odpowiedz zgłoś
heh ciekawe co będą robić po ukończeniu uczelni. Słyszałem że na podkarpaciu nie przelewa się w firmach geodezyjnych.
 3 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS