wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-12-22| GIS, Mapy, Teledetekcja

Narciarze otrzymają dokładne mapy 3D

Firmy Fatmap i Bluesky wspólnie opracują dokładne trójwymiarowe mapy dla najważniejszych ośrodków narciarskich w Europie i Stanach Zjednoczonych.


Narciarze otrzymają dokładne mapy 3D

Współpracę rozpoczęto od przeprowadzenia pilotażowego projektu, w ramach którego wykonano wysokorozdzielcze zdjęcia lotnicze oraz szczegółowe modele terenu dla ośrodka Big Sky Ski Resort w stanie Montana (USA) i udostępniono je w formie mobilnej aplikacji dla narciarzy. Teraz obie spółki chcą wykonać tego typu opracowania dla wszystkich najważniejszych ośrodków narciarskich w Europie i USA. W dalszej kolejności planują stworzyć podobną aplikację dla turystów letnich – rowerzystów i piechurów.

– Większość map turystycznych, szczególnie tych pokrywających ośrodki narciarskie, nie odzwierciedla dobrze rzeczywistości. Dla wielu odbiorców okazują się „płaskie” i abstrakcyjne, a przez to trudne do zrozumienia. Naszym celem jest dostarczenie map, które pokazują świat takim, jakim jest w rzeczywistości – mówi współzałożyciel i prezes Fatmap Misha Gopaul.

Aplikacje mobilne oferowane przez Fatmap dostępne są dla urządzeń mobilnych z systemami Android oraz iOS. Przeznaczone są zarówno dla narciarzy korzystających z wyznaczonych tras i tych, którzy ich unikają. Umożliwiają wyświetlanie swojej pozycji na mapach 3D, planowanie tras, monitorowanie swojej aktywności oraz śledzenie znajomych. Opcja przelotów 3D pozwala zaś przeanalizować stoki, zanim się nimi zjedzie. Do tego aplikacja oferuje przeglądanie dodatkowych informacji, takich jak komunikaty pogodowe, dane klimatyczne czy oferta ośrodka narciarskiego.

– Od początku wiedzieliśmy, że zdjęcia lotnicze dałyby nam zobrazowania lepszej jakości, a także dokładniejsze dane wysokościowe. Współpraca z Bluesky pozwoliła nam skorzystać z tych zalet i jednocześnie obniżyć koszty produkcji. To dało nam możliwość rozszerzenia działalności i wprowadzenia na rynek nowych produktów znacznie szybciej niż dotychczas – mówi Misha Gopaul.

Źródło: Bluesky, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS