wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-12-17| Teledetekcja

Polska armia tworzy ośrodek analizy zobrazowań

Bez specjalnego rozgłosu w Białobrzegach pod Warszawą powstaje nowa jednostka wojskowa: Ośrodek Rozpoznania Obrazowego – informuje dzisiejsze wydanie „Rzeczpospolitej” (z 17 grudnia).


Polska armia tworzy ośrodek analizy zobrazowań

Z informacji dziennika wynika, że w ośrodku zbierane i analizowane będą zobrazowania pochodzące z samolotów F-16 wyposażonych w specjalne zasobniki, satelitów radarowych Cosmo SkyMed II generacji (fot.) oraz bezzałogowców – zarówno tych dużych (typu Global Hawk), jak i znacznie mniejszych. Gromadzone dane będą wykorzystywane zarówno przez siły zbrojne, jak i MON czy prezydenta. Już teraz trwa rekrutacja personelu do ORO. Poszukiwani są m.in. specjaliści z zakresu analizy obrazu satelitarnego.

Jak podkreślają cytowani przez „Rzeczpospolitą” eksperci, białobrzeski ośrodek jest polskiej armii bardzo potrzebny, może być jednak kłopot ze znalezieniem do niego wysokiej klasy specjalistów do analizy zobrazowań.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
W takim ... ... razie dlaczego dopuszczono do likwidacji/upadłości SCOR? Zapewne po transformacji mogła by to być jednostka realizująca i tego typu zadania.
 5 
odpowiedz zgłoś
Jak to ? Minister Obrony i jednocześnie szef zespołu parlamentarnego do zbadania zbrodni Tuska na Narodzie Polskim, nigdy nie miał problemów z dotarciem i zatrudnieniem wysokiej klasy specjalistów od wszystkiego to i analizie zobrazowań podoła. Wszak koń jaki jest każdy widzi. Wesołych Świąt.
 3 
 10 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS