wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-12-14| Geodezja, Prawo, Kataster

Wypełnij ankiety i wygraj książkę

Jeszcze tylko do 15 grudnia można oceniać propozycja zmian w geodezji postulowane przez Mieczysława Sobola, Bogdana Grzechnika i Waldemara Izdebskiego. Wśród uczestników ankiety, którzy podadzą swoje dane osobowe rozlosujemy 15 egzemplarzy książki „Przepis na geodezję przyjazną gospodarce”.


Wypełnij ankiety i wygraj książkę

W grudniowym wydaniu GEODETY (od 7 grudnia w sprzedaży) publikujemy trzy artykuły, których autorzy prezentują konkretne postulaty naprawy geodezji. Wszystkie chcemy poddać ocenie czytelników Geoforum.pl – stąd nasze trzy ankiety.

Sprawdź, jakich zmian w geodezji chcą:
Mieczysław Sobol,
Bogdan Grzechnik,
Waldemar Izdebski
i wypowiedz się za lub przeciw proponowanym postulatom!

Wśród uczestników, którzy podadzą swoje dane osobowe (w ankietach można także wziąć udział anonimowo), rozlosujemy 15 egzemplarzy książki Bogdana Grzechnika „Przepis na geodezję przyjazną gospodarce”. Lista nagrodzonych zostanie ogłoszona na Geoforum.pl 16 grudnia.
Wyniki badania przedstawimy w styczniowym GEODECIE i na Geoforum.pl.

Zapraszamy do wypełnienia ankiet

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Oczywiście! Bo jak wiadomo, głównym problemem polskiej geodezji jest konstytucja. Wy***przyć te szkodliwe zapisy o wolności gospodarczej, ochronie prawa własności, domniemaniu niewinności i geodezja od razu wróci na właściwe tory!
 1 
odpowiedz zgłoś
Panie Leszku a Pan co proponuje? Chce Pan zmiany konstytucji?
odpowiedz zgłoś
brak takiej ankiety , dlaczego ?
odpowiedz zgłoś
Pragnę, aby wszyscy ludzie żyli w pokoju i żeby nie było nienawiści.
 2 
odpowiedz zgłoś
a Ty czego pragniesz ? Napisz zamiast odwoływać się do lokalnych autorytetów napisz czego chcesz. Co wygrał GUGiK lub co przegrał ?
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
Czas się ocknąć Panowie Leszek, 30 VAT, sorry, ale czytam to forum nie od dziś, cenię sobie wasze trzeźwe spojrzenie i sensowne wypowiedzi (bez zbędnego jadu i trolowania). Tym razem mnie zadziwiliście, bo albo to wina braku śniegu i szaruga za oknem przed świętami, albo coś w was pękło albo jaja urwało. Na takie osoby jak wy, Pan Izdebski, , user 1234 i kilka innych osób zawsze mogłem "liczyć", ale jeśli wy już dajecie sobie spokój to gugik już wygrał. Wygrał i osiągnął więcej niż nasz nowy napoleon z tylnego siedzenia przez miesiąc swoich rządów. oczywiście śmiało odpiszcie, że nie jesteście tu abym na was liczył, ale w takim razie na kogo poza sobą?
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
Pan Leszek przyjmuje drogę szybką, drogę rewolucji. I generalnie to dobry sposób, ale w geodezji tego nie damy rady tak zrobić. Nie da rady wyłączyć dziś ot tak światła lub internetu, bo geodezja funkcjonuje na wielu płaszczyznach, nie tylko w wykonawstwie. Wypełniłem wszystkie trzy ankiety, ale na część pytań zwyczajnie nie odpowiedziałem, dając opcje nie mam zdania. Bo nie mam zdania na wszystkie tematy. Tak jak Pan Leszek również go nie ma.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Do Pana Piszczka A Pan Panie Leszku to co proponuje oprocz zadymy?
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Każdy głos w dyskusji jest potrzebna. Znam i cenie, nawet bardzo, dwóch z Autorów ankiet, mało tego to uważam ich za przyjaciół, ale... Nie mogę udzielić odpowiedzi na te ankiety ponieważ są one w duchu istniejącego systemu czyli ustawy z 1989 r. Ustawy uchwalonej przez ostatni sejm PRL-u pod obowiązywaniem konstytucji z 1952 r. z "22 lipca", która trwała jeszcze przez 8 lat bo do 17 października 1997 r. A wszystkie 3 ankiety są za utrzymaniem w Geodezji systemu utrzymującego realia tzw. "komuny". Niektórzy nawet do obecnej konstytucji mają uzasadnione awersje, a co dopiero mówić o tamtym ustroju i tamtej konstytucji! Od ponad 18 lat podobno Konstytucja zapewnia nam wszystkim Państwo prawa, ochronę prywatnej własności i wolność gospodarczą. A w zawodzie naszym mamy całkowitą podległość władzy administracyjnej, konfiskatę praw do własnych opracowań oraz obowiązkowe zgłaszanie zleceń i umów na prace geodezyjne przed ich rozpoczęciem pod karą. A ankiety to uśmierzenie uciążliwości przy zachowaniu niekonstytucyjności systemu.
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
jeśli krytyka konstruktywna jest zła to po co rozmawiać. Niech każdy sobie siedzi i mówi to co ON uważa mając innych w poważaniu. Jeśli na podstawie krytyki ktoś wyciągnie wnioski to jest to jak najbardziej krytyka potrzebna.
odpowiedz zgłoś
@30 plus VAT może się kolega wykaże zamiast krytykować?
odpowiedz zgłoś
Słabe ankiety Bardzo cenię sobie takie inicjatywy i uważam, że są ze wszech miar słuszne i potrzebne. Ale te ankiety są po prostu słabo przygotowane. Pytania skonstruowane Sobol "5) Opłata za uwierzytelnienie dużych i małych prac nie powinna być taka sama" TAK/NIE... "Nie, bo nie powinna być taka sama", czy "Tak, bo takie twierdzenie jest prawdziwe". Ten sam przekaz, a odpowiedzi różne. Dodatkowo brakuje mi odpowiedzi "Postulat bez znaczenia praktycznego". Nie mam zdania, to jednak nie to samo. Pomimo mojego prywatnego szacunku dla pracy osób przygotowujących te ankiety to są one zrobione trochę "na kolanie".
 1 
odpowiedz zgłoś
12 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS