wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-12-14| Prawo, Kataster

Zmiana rozporządzenia ws. EGiB opublikowana

W piątek (11 grudnia) w Dzienniku Ustaw (poz. 2109) opublikowano rozporządzenie ministra administracji i cyfryzacji z 6 listopada 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ewidencji gruntów i budynków. Przepisy wejdą w życie 11 stycznia. Jest to ostatni z aktów wykonawczych do przepisów znowelizowanego w 2014 roku Prawa geodezyjnego i kartograficznego


Zmiana rozporządzenia ws. EGiB opublikowana

Główne cele rozporządzenia to:
• dostosowanie przepisów dotyczących EGiB do zmian w ustawie Prawo geodezyjne i kartograficzne,
• zharmonizowanie przepisów rozporządzenia z innymi rejestrami publicznymi,
• doprecyzowanie niektórych zapisów w celu wyeliminowania wątpliwości interpretacyjnych, w tym np. definicji konturu budynku, bloku budynku czy gruntów rolnych zabudowanych,
• rozszerzenie katalogu budynków, które będą wyłączone z ujawniania w EGiB,
• wyeliminowanie nieprawidłowości w załącznikach do rozporządzenia, w tym wzoru na pole powierzchni działki ewidencyjnej z uwzględnieniem poprawki odwzorowawczej.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
rozp Pasowało by żeby od razu zrobili tekst jednolity.
 5 
odpowiedz zgłoś
Inna EGiB w 2013, inna w 2014 i inna 2016 W tym samym powiecie mamy EGiB wg. Zarządzenia z 1969 (a np. Małopolsce wg katastru austriackiego), wg. Rozp. z 2001 do 31.12.2013, wg. Rozp. 2014-2015 i wersja najnowsza - od 11 stycznia 2016. Obręby ewid. stykają się płot w płot. Jak wytłumaczyć sąsiadom za płota, że mają inaczej użytek B bo mieli pecha i u nich modernizacja EGiB była w 2015 r. Starosta musi ropatrywać zarzuty do modernizacji wykonanej w 2015 r. wg brzmienia Rozp. EGiB z 2016 r. Nic tylko szopka Noworoczna.
 3 
 11 
odpowiedz zgłoś
Brawo To bardzo dobre zmiany, potrzebne, wnioskowane przez świadomych urzędników, przedsiębiorców i obywateli. Obecna ekipa wykonała plan - przygotowała grunt pod dobre rządzenie geodezją - jest nowe dobre prawo, są projekty i tym samym pieniądze. Tylko to kontynuować i broń Boże nie słuchać uprzejmych podpowiadaczy bo to zawsze się wiąże z jakimiś interesami z którymi trzeba zdecydowanie walczyć zmieniając ten kraj.
 16 
 7 
odpowiedz zgłoś
Na tym powinna się zakończyć "misja" obecnego GUGiK 11 stycznia powinna być już nowa ekipa w GUGiK, za samo urządzenie sobie królików doświadczalnych ze wszystkich Polaków. Rozporządzenia testowano na terenie całego kraju za nasze pieniądze. Zmiana rozp. o EGiB zaledwie po dwóch latach i majstrowanie np. przy użytkach B i Br oraz definicji budynku to kompromitacja na skalę światową.
 5 
 14 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS