wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-12-11| Geodezja, Teledetekcja, Firma

Drony FlyTech UAV rozwijają skrzydła. ARP Venture obejmuje status obserwatora spółki FlyTech

Powołana za sprawą funduszu Infini spółka portfelowa FlyTech UAV, zajmująca się m.in. produkcją fotogrametrycznych dronów Fenix, uzyskała wsparcie ARP Venture.


Drony FlyTech UAV rozwijają skrzydła. ARP Venture obejmuje status obserwatora spółki FlyTech

ARP Venture objął FlyTech statusem obserwatora, co oznacza zapewnienie aktywnego wsparcia w budowaniu relacji branżowych – zarówno na poziome operacyjnym, jak i strategicznym. Program skierowany jest do przedsiębiorstw o wysokim potencjalne rynkowym.

Współpraca spółek ARP Venture i FlyTech UAV nastawiona jest na dynamiczny rozwój realizowanych projektów start-upu. Status obserwatora pozwoli wykorzystać ekspercki potencjał ARP Venture i Grupy Kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu, a tym samym rozwinąć kompetencje FlyTech UAV. Dzięki formule „smart money” FlyTech staje się beneficjentem aktywnego wsparcia w środowisku branżowym.

– Drony mają wiele zastosowań i są coraz bardziej popularne. Szacunki Unii Europejskiej wskazują, że w przeciągu dekady mogą stanowić nawet 10 proc. światowego rynku lotniczego – to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków na świecie. Cieszymy się, że możemy wspierać FlyTech w pozyskiwaniu nowych partnerów biznesowych, zapewniając mu rozwój i możliwość budowania stabilnej pozycji rynkowej – tłumaczy Patrycja Zielińska, wiceprezes ARP S.A.

Dzięki prowadzonym badaniom nad rozwojem autorskiego systemu firma FlyTech UAV nawiązała już współpracę m.in. z PSE Centrum, Energą, Tauron Dystrybucja, AGH czy Politechniką Krakowską. Spółka współpracuje również z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Wspólnie z GOPR zamierza stworzyć specjalistyczny system wspierający działanie grup ratowniczych podczas poszukiwania zaginionych w górach. Przeprowadzono do tej pory serię testów i lotów próbnych, które mają dopasować system do potrzeb akcji ratowniczych.

– Nawiązanie współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu jest dla nas krokiem milowym. Liczymy, że wspólne działania pozytywnie wpłyną na wzrost produkcji i sprzedaży polskich systemów bezzałogowych. Spodziewamy się także nowych, ciekawych kontaktów biznesowych, które przełożą się na rozwój technologiczny firmy – mówi Michał Wojas, prezes spółki FlyTech UAV.

Źródło: Infini, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS