wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-12-10| Teledetekcja, Edukacja, Imprezy

Podróż od wnętrza Ziemi po kosmos

To hasło tegorocznej 13. edycji obchodów Dnia Teledetekcji, które 17 grudnia odbędą się na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Motywem przewodnim wydarzenia będą technologie kosmiczne w życiu codziennym. Jego organizatorami są: Platforma Technik Kosmicznych, Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej PW oraz Stowarzyszenie Studentów „Geoida”.


Podróż od wnętrza Ziemi po kosmos <br />
fot. ESA
fot. ESA
Wśród zaproszonych prelegentów są specjaliści z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz firmy Wasat, którzy opowiedzą m.in. o projekcie ArchEO, czyli zastosowaniu technik satelitarnych w wykrywaniu i analizie obiektów archeologicznych, a także o misji BepiCollombo, której celem jest badanie Merkurego. Dodatkowo usłyszymy kilka słów o projekcie AgroEye, czyli wspomaganiu rolnictwa – wykład prezentowany przez przedstawicieli firmy Progea Consulting. Po zakończeniu wykładów przewidziany jest panel dyskusyjny. Konferencja rozpocznie się o godz. 9.15 w sali 315 Gmachu Głównego PW.

Na uczestników czekają liczne konkursy z cennymi nagrodami. Więcej informacji na Facebooku na stronie wydarzenia. Dodatkowo już 12 grudnia w krużgankach Gmachu Głównego PW zostanie otwarta wystawa wynalazków, które miały początek w badaniach kosmicznych, a teraz wykorzystujemy je w różnych dziedzinach życia.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Źródło: Stowarzyszenie Studentów WGiK PW ?Geoida?


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS