wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-12-07| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Software

Topcon stawia na oprogramowanie AgiSoft

Fotogrametryczne bezzałogowce Topcona będą oferowane wraz z oprogramowaniem do przetwarzania zdjęć firmy Agisoft. Obie spółki podpisały właśnie stosowne porozumienie w tej sprawie.


Topcon stawia na oprogramowanie AgiSoft

Na mocy umowy Topcon wraz wirnikowcem Falcon 8 oraz płatowcem Sirius Pro będzie oferować oprogramowanie Agisoft Photogrammetric Kit. Umożliwia ono m.in.: aerotriangulację, edycję i klasyfikację gęstej chmury punktów, eksport numerycznych modeli terenu i pokrycia terenu do różnorodnych formatów (w tym GeoTIFF i KML), przetwarzanie zobrazowań wielospektralnych, tworzenie oteksturowanych modeli 3D czy wykonywanie pomiarów.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy połączyć możliwości naszych maszyn Sirius Pro i Falcon 8 z oprogramowaniem Agisoft Photogrammetric Kit. Rozwiązanie to zapewnia zintegrowane narzędzia umożliwiające generowanie produktów o wysokiej dokładności, wymagając przy tym minimalnej ilości pracy w terenie. – mówi Eduardo Falcon, wiceprezes i główny menedżer w Topcon GeoPositioning Solutions Group. – Na przykład korzystając ze zdjęć zebranych przez Siriusa Pro, można osiągnąć dokładność 1,6 cm w poziomie i 2,7 cm w pionie bez konieczności pozyskiwania jakichkolwiek fotopunktów – wyjaśnia.

Źródło: Topcon Positioning Group, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
agisoft Tak dla każdego, przecież agisoft sprzedaje każda firma co ma drony. To kupiony artykuł.
 2 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS