wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-12-03| Teledetekcja

2 tys. stron o teledetekcji

Na międzynarodowym rynku księgarskim ukazało się trzytomowe dzieło „Remote Sensing Handbook” – kompleksowy podręcznik poświęcony różnorodnym zagadnieniom teledetekcji.


2 tys. stron o teledetekcji

Dzieło jest efektem współpracy zespołu składającego się z 300 specjalistów w tej dziedziny z całego świata i kierowanego przez dr. Prasada S. Thenkabaila ze Służby Geologicznej USA (USGS). W 82 rozdziałach zajmujących ponad 2 tys. stron opisano m.in. najważniejsze wydarzenia z historii teledetekcji, jej współczesne możliwości oraz przyszłość.

Podręcznik składa się z trzech części. Pierwsza, pt. „Remotely Sensed Data Characterization, Classification, and Accuracies”, koncentruje się na sposobach wykorzystania szerokiego spektrum danych teledetekcyjnych. W II tomie zatytułowanym „Land Resources Monitoring, Modeling, and Mapping with Remote Sensing” skupiono się na teoretycznych i praktycznych aspektach wykorzystania teledetekcji w analizach zasobów ziemskiego środowiska. W ostatniej, trzeciej części, pt. „Remote Sensing of Water Resources, Disasters, and Urban Studies”, zajęto się natomiast teledetekcyjnymi badaniami zasobów wodnych, zarządzaniem kryzysowym oraz urbanistyką.

Wydawcą podręcznika jest CRC Press.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
tylko u nich doktor nie trzyma na stanie książki np 2 lata.
odpowiedz zgłoś
a może biblioteka?! Nawet profesorowie z krajów zachodnich, których pensja jest nieporównywanie wyższa nie zakupują takich książek tylko chodzą do biblioteki. To nie wstyd wypożyczyć.
 1 
odpowiedz zgłoś
to że się do szkół chodziło nie daje gwarancji, że się wie i potrafi - jak widać. otóż na wspomnianym amazonie pozycja ta kosztuje 572.34$, i to po obniżce z 599$, czyli ok. 2280 zł.:-) bleee bleee, ale tanioszka.
 2 
odpowiedz zgłoś
czytać trzeba umieć Tia...na amazon.com książki do kupienia za 219$... tanioszka czas chyba powtórzyć tabliczkę mnożenia...
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
oj tam oj tam Kserówki, kserówki... ;-D
 2 
odpowiedz zgłoś
a już takie njusy wrzucacie, to dodajcie też ile te podręczniki kosztują. Bo kosztuje bardzo dużo, a mianowicie ok. 1950 zł. Kogo na taki zakup stać z pensji geodety? Chyba tylko profesorów. :-))
 3 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS