Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-12-02| GIS, Imprezy

Człowiek - Środowisko - Ryzyko

Pod takim hasłem 18 listopada br. na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie obchodzony był Światowy Dzień Systemów Informacji Geograficznej – GIS Day.


Człowiek - Środowisko - Ryzyko

Oficjalnego otwarcia Obchodów Światowego Dnia GIS dokonała prodziekan Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH dr hab. inż. Beata Hejmanowska. Następnie wysłuchano prelegentów, którzy na co dzień wykorzystują systemy informacji geograficznej w swojej pracy zawodowej. Dodatkowo uczestnicy mieli okazję podziwiać z bliska bezzałogowy statek latający – dron oraz samochód firmy Here z osprzętem do tworzenia map.

Wyjątkowo – w ramach obchodów GIS Day – Polska Akademia Umiejętności w Krakowie zorganizowała Seminarium Naukowe Komisji Geoinformatyki, gdzie zaprezentowano wyniki prac kół naukowych AGH nad przygotowaniem i wdrożeniem Geoportalu AGH jako systemu do zarządzania przestrzenią Kampusu AGH.

Nieodłącznym elementem krakowskiego GIS Day są warsztaty, które w tym roku były bardzo różnorodne. Osoby zainteresowane zgłębiały swoją wiedzę i rozszerzały umiejętności z zakresu wykorzystania m.in. oprogramowania: ArcGIS, QGIS, Blender, LP360, SketchUp, Python.

W tym dniu można było również zapoznać się z działalnością firm: Esri Polska, GISonLine, ProGea, GISPartner oraz studenckich kół naukowych: Koła Naukowego KNGK Geoinformatyka, AGH Kraków, Koła Naukowego Geodetów Dahlta, AGH Kraków, Koła Naukowego Geodetów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Koła Naukowego Geoinformatyki i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego, Koła Naukowego Leśników Sekcja Geomatyki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Koła Geografów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Studenckiego Koła Naukowego Geografów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Studenckiego Koła Naukowego Hydrogeomatyki “Szuwarek” Politechniki Krakowskiej.

Dodatkową atrakcją była gra terenowa o charakterze marszu na orientację. Zwycięskie trzy drużyny składały sie ze Studentów Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie. Zwieńczeniem obchodów był panel dyskusyjny prowadzony przez zaproszonych gości pt. „Technologie poszukiwania obiektów podziemnych i ich inwentaryzacji na przykładzie Kompleksu Riese w Górach Sowich”.

Zgodnie z tradycją zeszłoroczny organizator krakowskiego GIS Day – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, przekazał GLOBUS tegorocznemu organizatorowi AGH Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Symbol ten będzie znajdował się na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska do przyszłorocznych obchodów GIS Day.

Judyta Książek


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS