wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-11-25| GIS, Imprezy

II Wrocławski GISday pod hasłem "Czas na GIS"

W tym roku Wrocławski GIS Day już po raz drugi został zorganizowany wspólnie przez studentów dwóch czołowych wrocławskich uczelni: Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej. Wydarzenie przygotowały Koło Naukowe Studentów Geografii im. Juliana Czyżewskiego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Koło Naukowo-Badawcze GIS i Koło Naukowe Grupa Młodych Geodetów Politechniki Wrocławskiej.


II Wrocławski GISday pod hasłem "Czas na GIS"

Tegoroczną edycję Wrocławskiego Dnia GIS zorganizowano 18 listopada w zabytkowym Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego. Goście mieli okazję podziwiać bogaty wystrój Oratorium Marianum. Podczas rejestracji każdy z uczestników otrzymał okolicznościową przypinkę, drobny upominek oraz GIS-ową wykreślankę – jeden z tegorocznych konkursów. Uroczyste rozpoczęcie konferencji uświetnili m.in. geodeta województwa dolnośląskiego Robert Pajkert, przewodnicząca Stowarzyszenia Kartografów Polskich dr hab. Joanna Bac-Bronowicz, prodziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii prof. Lech Gładysiewicz, prorektor ds. badań naukowych i współpracy z zagranicą prof. Adam Jezierski.

Podczas pierwszej sesji referatowej wystąpili przedstawiciele kół naukowych, zabierając słuchaczy w Karkonosze, na Spitsbergen oraz do świata płazów i gadów. Pokazali, że i tam można wykorzystać GIS! Druga sesja referatowa obejmowała wystąpienia przedstawicieli nauki i administracji publicznej. Omówione zostały zagadnienia rozwoju geomatyki, sposobów przedstawiania terenu na mapach z Geoportalu Dolnego Śląska, nowych sposobach analiz przestrzennych na potrzeby Systemu Informacji Przestrzennej Wrocławia. W przerwie pojawił się najbardziej oczekiwany punkt programu GISDay – tradycyjny tort. Podczas ostatniej sesji przedstawione zostały zagadnienia wykorzystania GIS w analizach górniczych, aplikacje ułatwiające korzystanie z otwartych danych przestrzennych oraz historia powstania trójwymiarowych modeli miast.

W trakcie wydarzenia udostępniono 4 stoiska dla firm geodezyjnych i geoinformacyjnych, które zaprezentowały najnowsze rozwiązania pomiarowe.

Wrocławski GISday to nie tylko sesje referatowe. W warsztatach dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło udział ponad 100 uczniów z całego województwa dolnośląskiego. Podczas warsztatów komputerowych młodzież dowiedziała się, jak stworzyć mapę w ArcGIS Online. Natomiast terenowe warsztaty geodezyjne odpowiedziały na pytanie, czym różni się profesjonalny odbiornik GNSS od rozwiązań, które każdy z nas ma w swoim telefonie, oraz przybliżyły zastosowanie danych satelitarnych w technologii GIS.

Przeprowadzono też warsztaty dla studentów w kilku blokach tematycznych: programowanie aplikacji mapowych, analiza danych teledetekcyjnych w środowisku GIS oraz modelowanie 3D. Wzięło w nich udział łącznie 60 uczestników.

Wrocławski GIS Day 2015 zgromadził ponad 300 uczestników – studentów, uczniów oraz przedstawicieli administracji, nauki i firm działających w branży geoinformatyki oraz geodezji. Już za rok kolejna edycja Wrocławskiego Dnia GIS, organizatorzy planują jeszcze bardziej wzbogacić program i zaproponować innym wrocławskim uczelnią włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia.

Anna Kopeć, wiceprzewodnicząca Komitetu Organizacyjnego II Wrocławskiego Dnia GIS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a profesory z up były też zaproszone? i frekwencja jakaś większa niż na up? oj, źle się dzieje we wrocławiu. profesory konkurują już same ze sobą w tych performersach. miejmy nadzieję, że geodezja powstanie niedługo również, np. na uniwersytecie ekonomicznym.
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS