wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-11-25| Przetargi, Software, Instytucje

GUGiK zamawia dodatkowe szkolenia z Modułu SDI

Główny Urząd Geodezji i Kartografii udzielił z wolnej ręki zamówienia o wartości 1,04 mln zł na organizację szkoleń z Modułu SDI dla pracowników administracji publicznej.


GUGiK zamawia dodatkowe szkolenia z Modułu SDI <br />
fot. materiały GUGiK
fot. materiały GUGiK

Umowa obejmuje m.in. aktualizację programów i materiałów szkoleniowych oraz przeprowadzenie szkoleń dla 270 osób (opcjonalnie przeszkolonych będzie dodatkowych 250 osób).

Kursy przeprowadzi Instytut Badawczo-Szkoleniowy z Olsztyna. Jest to zamówienie uzupełniające do umowy podpisanej z tym podmiotem na początku 2014 r. Jej wartość wyniosła 2,3 mln zł.

Moduł SDI to oprogramowanie przygotowane przez firmę Intergraph Polska na zlecenie GUGiK, które jest bezpłatnie udostępniane zainteresowanym instytucjom i służy do zakładania węzłów infrastruktury informacji przestrzennej zgodnych z przepisami prawa.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
SDI o to jakiś bliski temat dzisiejszym zapytaniom naszego "Zapytywacza"
odpowiedz zgłoś
Hak Niech no tylko PIS podniesie ten dywanik, to znajdzie się tam pewnie i ten haczyk.
odpowiedz zgłoś
czy nikogo nie dziwi że na promocję darmowego softu wydano 2.34 mln zł ? Czy coś na co wydano takie pieniądze można nazwać darmowym ? Państwo płaci - chętnych niewielu.
 1 
odpowiedz zgłoś
Sdi Teraz to już jasno widać dlaczego SDI ma trafić pod strzechy. Róbta tak dalej a zapukają o 2 w nocy.
 1 
odpowiedz zgłoś
nie dla psa kiełbasa tylko wierne samorządy będą mogły skorzystać z możliwości dostąpienia szkolenia. Przypominam, że liczba miejsc jest ograniczona tylko do 270 ( 250) osób za kwotę jedynie 1.040.000 zł. To JEDYNE 2000zł ZA OSOBĘ. DObry obiad hotelik i będzie zacnie. Bawimy się do rana.
odpowiedz zgłoś
SZKOLENIA W jakim terminie te szkolenia się odbędą i gdzie można się na nie zapisać? Jakiś link? Czy ktoś wie?
odpowiedz zgłoś
S Z K O L E N I A ??? Gratuluję firmom informatycznym robiącym krocie na branży. Już dane przekazaliśmy, teraz mało wartościowe szkolenia (dotyczy merytoryki) acz bardzo wartościowe dla wszystkich (informatyków) spoza branży. Zawsze ciekawi mnie co przekażą powiaty lub ogólnie geodezja gdy na weryfikację danych, zapewnienie środków na uporządkowanie danych, poprawę bubla 100 lecia - opracowań w ramach LPIS ciągle brakuje pieniędzy lub są przeznaczane w wysokości procenta w stosunku do firm informatycznych. Gdzie nasi posłowie geodeci którzy ten problem winni znać ze spotkań w okręgach. Popieram opracowania i wydawanie instrukcji zamiast byle jakich szkoleń.np ZSIN. Nie działające aplikacje, brak sieci internet i czytanie plansz power pointa. Żenada. Gratuluję Giga GML Konwerter (GGK).
 2 
odpowiedz zgłoś
tam gdzie można skubnąc parę tysięcy premii zawsze będą marnotrawione miliony. A zarządy firm informatycznych zaśmiewają się z tego, że taki jeden z drugim poleciał na ipada albo laptoka. Smutne to.
 3 
odpowiedz zgłoś
geodezja Jak to czytam to mi się wierzyć nie chce że to jest możliwe, czy nie wystarczyłoby opracować instrukcje obsługi oprogramowania i przekazać do powiatów które chcą używać tego oprogramowania. Mam nadzieję że GGK wraz z doradcami niedługo zostanie wymieniony a NIK weźmie pod lupę wydatkowanie pieniędzy, Czy tych środków nie można przeznaczyć na geodezje, mamy bałagan w powiatowych bazach danych z granicami nieruchomości, od tego trzeba zacząć --- tylko błagam nie z ortofoto jak to jest robione teraz
 1 
odpowiedz zgłoś
nasze państwo stać na takie fanaberie, byle uzasadnić potrzebę tego projektu. To jest lepsze niż perpetuum mobile jedno finansuje drugie, chociaż bardziej przypomina piramidę finansową. Najlepsze, że potem winne będą gminy, że przecież dostały program, dostały szkolenia kilka razy, a i tak korzystają z narzędzi komercyjnych zamiast wspierać chore pomysły Pana K i Pana J.
 2 
odpowiedz zgłoś
nie poszedłbym na te studia - do dziś nie wiedzą że Quantum GIS już nie ma, jest tylko Qgis, Accessa mało kto używa oprócz niszowych softów sprzed lat ;)
 1 
odpowiedz zgłoś
sprawdziłem, 5000zł kosztują 2 semestry studium podyplomowego SIP na Politechnice Warszawskiej (100 godzin wykładów, 100 godzin laborek). http://tnij.at/63383 Za 1mln złotych użyteczną wiedzę nabyło by 200 osób!
 3 
odpowiedz zgłoś
12 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS