wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-11-24| GNSS, Teledetekcja, Edukacja, Instytucje

Szansa na staż w ESA

Europejska Agencja Kosmiczna ogłosiła program staży skierowany do absolwentów kierunków inżynieryjnych i nauk ścisłych (również specjalistów od teledetekcji), którzy posiadają co najmniej tytuł licencjata lub inżyniera, ale nie mają jeszcze odpowiedniego doświadczenia zawodowego. Nabór trwa do połowy grudnia 2015 r.


Szansa na staż w ESA

Program ma być pomocny w zdobyciu odpowiedniego doświadczenia dzięki pracy w zespołach ekspertów ESA realizujących projekty kosmiczne. Czas trwania szkolenia: 1 rok. Oferta obejmuje ok. 80 staży, z czego m. in. w oddziale technicznym ESTEC w Noordwijk – ok. 50, w ESOC w Darmstadt, gdzie znajduje się stacja naziemna – 15 miejsc, w oddziale ESRIN we Frascati k. Rzymu zajmującym się obszarem „obserwacja Ziemi” – 5, a także w oddziale ESCAT w Harwell (W. Brytania) zajmującym się telekomunikacją – 5.

Zakwalifikowani uczestnicy będą mogli zdobyć praktyczne doświadczenie związane z codzienną pracą Europejskiej Agencji Kosmicznej przy realizacji konkretnych programów i misji, ze szczególnym naciskiem na zagadnienia technologiczne, naukowe i inżynieryjne. Ponadto będą oni także zaangażowani we współpracę ESA z europejskim przemysłem i instytutami badawczo-naukowymi realizującymi na zlecenie Agencji konkretne projekty w sektorze kosmicznym. Tym samym możliwy będzie dla nich dostęp do nowoczesnych laboratoriów i centrów badawczo-rozwojowych zajmujących się działalnością kosmiczną. Stażyści będą mieli także okazję współpracować w międzynarodowych zespołach.

Nabór do programu „Young Graduate Trainees” odbywa się raz do roku. Zainteresowani kandydaci mogą się ubiegać o te szkolenia w okresie od połowy listopada do połowy grudnia 2015 r. W okresie luty-marzec 2016 r. ESA przeprowadzi rozmowy kwalifikacyjne. Staż dla zakwalifikowanych kandydatów rozpocznie się w okresie czerwiec-wrzesień 2016 r. Zakwalifikowane osoby otrzymują miesięczne wynagrodzenie, dodatek zagraniczny, świadczenie związane z akomodacją w nowym miejscu, zwrot kosztów podróży przed i po zakończeniu stażu oraz prawo do urlopu w wymiarze 2,5 dnia na miesiąc.

Pełny wykaz oferty szkoleniowej

Źródło: Ministerstwo Gospodarki


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS