wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-11-23| Geodezja, Prawo, Kataster

Jakich zmian chcą uczestnicy kaliskiej konferencji katastralnej?

Kaliski oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich opublikował wnioski wypracowane podczas XVIII Kaliskiej Konferencji Katastralnej w Ostrowie Wielkopolskim (19-20 listopada).


Jakich zmian chcą uczestnicy kaliskiej konferencji katastralnej?

Uczestnicy konferencji wnioskują m.in. o:
• podjęcie pilnych działań zmierzających do doprecyzowania standardów wymiany danych, w szczególności pomiędzy wykonawcami prac geodezyjnych i ośrodkami dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.
• dostosowanie programów studiów wyższych z zakresu geodezji i kartografii do potrzeb rynku usług geodezyjnych,
• wprowadzenie w przepisach prawa obowiązku kształcenia ustawicznego wszystkich wykonawców prac geodezyjnych i kartograficznych,
• dokonanie, przy kolejnych zmianach przepisów, szczególnie dotyczących EGiB, analizy danych gromadzonych w innych rejestrach publicznych w celu uniknięcia powielania danych.
• dostosowanie cen udostępnianych materiałów PZGiK do pracochłonności związanej z ich gromadzeniem i przetwarzaniem,
• wprowadzenie opłat ryczałtowych, w szczególności dla prac o charakterze prawnym w celu zapewnienia ich odpowiedniej jakości i uproszczenia zasad ich udostępniania,
• regularne spotkania ze środowiskiem wykonawców geodezyjnych realizujących zamówienia publiczne, na których omawiane byłyby m.in. wzorce SIWZ i warunków technicznych oraz terminy realizacji zawarte w tych wzorcach.

Wnioski z konferencji

Źródło: SGP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
no to se znów pogadali.
odpowiedz zgłoś
firmy to nie chodzi o firmy powiatowe, a o jedną firmę a wlaściwie osobę:-)
odpowiedz zgłoś
tak wiem firmy zaprzyjaźnione. Czy nie w każdym powiecie są takie firmy?
odpowiedz zgłoś
@geodeta nie tylko administracja, ale i pewne firmy:-)
odpowiedz zgłoś
. Czytając wnioski z konferencji, te ze strony SGP mam nieodparte wrażenie że sporządzała je administracja geodezyjna. Hm trudno byc zadowolonym, choć trudno mieć pretensję. Wykonawstwo i administracja to są dwa różne światy. Jeśli wykonawstwo chce mieć dobrą ustawę to niestety musi napisać ją samo. Inaczej zawsze będziemy pod butem.
 1 
odpowiedz zgłoś
ojoj czyżby skończyło się klepanie po pleckach i trzeba się przed nowymi wykazać? Już dotychczasowej ekipy nie lubimy i nagle widzimy że nie jest dobrze? Dziwne, bo zawsze konferencja kaliska kojarzyła mi się ze środowiskiem przyjaznym dla naszych włodarzy.
odpowiedz zgłoś
konferencja Wnioski wskazuja ze na konferencji bylo mydlo i powidlo, a gdzie jest kataster. Poza tym , ze jest w tytule konferencji to nic wiecej nie widac.A szkoda bo jest o czym mowic.
 4 
odpowiedz zgłoś
uwagi Tak to jest z władzą, kto ma władzę ten ma przyjaciół. Dotychczas jak GGK miał mocną pozycję to SGP nie miało uwag, jak jest na wylocie to i uwagi są i błędy się wskazuje. Jeszcze chwilę i będą okres Pana Bujakowskiego nazywać okresem błędów i wypaczeń.
 5 
odpowiedz zgłoś
Kto się pod tym podpisał? Szkoda, że nie wiemy kto się pod tym podpisał, bo uczestnicy to mało konkretnie? Ilu ich było? Kogo reprezentowali?
 5 
odpowiedz zgłoś
kształcenie... Toż to jakieś brednie i bełkot a nie wnioski i postulaty! Kształcenie ustawiczne... z czego? Przez kogo... SGP? Póki co geodeci świetnie sobie radzą z zawiłościami ułomnego prawa - patrz niemal wszystkie wyroki. Stwórzcie proste prawo to nie trzeba będzie nikogo z niego dokształcać. A poza tym jak są organizowane szkolenia to zwykle chętnych jest więcej niż miejsc. Więc uważam, że jest to problem wydumany przez dziadków leśnych z SGP, którym się już nie chce pracować w terenie tylko w ten sposób chcą sobie zapewnić łatwe pieniądze.
 7 
odpowiedz zgłoś
. "dostosowanie cen udostępnianych materiałów PZGiK do pracochłonności związanej z ich gromadzeniem i przetwarzaniem," podwyżki za udostępnianie śmieciowych materiałów....brawo!
 8 
odpowiedz zgłoś
. "dokonanie, przy kolejnych zmianach przepisów, szczególnie dotyczących EGiB, analizy danych gromadzonych w innych rejestrach publicznych w celu uniknięcia powielania danych." Czy wykonawcy mają mało dodatkowych obowiązków nie przewidzianych prawem, tylko zwyczajem powiatowym?
 5 
odpowiedz zgłoś
. "wprowadzenie w przepisach prawa obowiązku kształcenia ustawicznego wszystkich wykonawców prac geodezyjnych i kartograficznych" patrzcie no, administracja nie musi ale wykonawca i owszem
 9 
odpowiedz zgłoś
EGiB Granice ustalone metodą ortofoto na terenach zainwestowanych, liniebrzegów cieków mają taką samą wartość jak te wspomniane wcześniej kontury użytków i klas.
 5 
odpowiedz zgłoś
EGiB A może by tak ktoś odważył się napisać , że dane dotyczące użytków gruntowych i konturów klasyfikacyjnych są niezgodne ze stanem faktycznym i mogą być co najwyżej informacją fakultatywną, gdyż w tej chwili rejestr w tym zakresie jest prowadzony "sobie a muzom"
 8 
odpowiedz zgłoś
15 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS