wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-11-23| Geodezja, Mapy, Instytucje

Co dalej z opatowskim Muzeum Geodezji?

Do 15 grudnia Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie musi się wynieść z zajmowanych od 10 lat pomieszczeń. Co stanie się z blisko 800 eksponatami zgromadzonymi w tej placówce?


Co dalej z opatowskim Muzeum Geodezji? <br />
Planowana nowa siedziba Muzeum (fot. Google Street View)
Planowana nowa siedziba Muzeum (fot. Google Street View)

Jak czytamy w wystosowanym do krajowego środowiska geodezyjnego apelu kieleckiego geodety Jacka Kozieła, sytuacja Muzeum jest dramatyczna. Z siedziby Starostwa Opatowskiego eksponaty mają zostać przeniesione do magazynów przyszkolnych, a te mniejsze mają stanowić ekspozycję w holach pobliskich urzędów gmin.

Obiecana pomoc starosty opatowskiego w znalezieniu nowej siedziby Muzeum ograniczona została do propozycji przekazania stuletniego budynku na terenie pobliskiego szpitala powiatowego, którego stan techniczny nie umożliwia przechowania eksponatów, a co dopiero ich eksponowania. Z uwagi na brak wystarczających środków na remont generalny przyszłej siedziby planowane jest przez kustosza skierowanie wniosku o dofinansowanie tych prac ze środków RPO Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-20.

„Tak oczekiwane wsparcie ze strony Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii nie nastąpiło pomimo kilku pism kustosza skierowanych imiennie do Głównego Geodety Kraju” – czytamy dalej w apelu. „Sytuacja obecna jest o tyle paradoksalna, iż to dzięki powstaniu muzeum został zauważony ówczesny starosta Kazimierz Kotowski jako świetny organizator, powodując jego późniejszy awans na wicemarszałka województwa świętokrzyskiego, a obecnie posła na Sejm” – kontynuuje Jacek Kozieł.

Wobec tego braku wsparcia Jacek Kozieł apeluje do wszystkich geodetów oraz sympatyków geodezji o wsparcie akcji mającej na celu zachowanie obecnej siedziby w budynku Starostwa Opatowskiego do czasu przygotowania nowej przy ulicy Szpitalnej w Opatowie. Swoimi pomysłami można się dzielić na forum Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego oraz kontaktując się z autorem apelu pod adresem j.koziel@wp.pl.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Mały Hahahaha :-). Święta prawda Mały - pięknie to ująłeś. Bardzo mnie rozbawił twój komentarz, ale niestety jest to gorzka prawda.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Ja w takim muzeum jestem kilka razy w tygodniu. Tam przystawiają mi czerwone pieczątki. siedzi tam główny kustosz powiatowy i panie które mają wieczny przekwit. Są też eksponaty sprzed wojny - pierworysy i rejestry scaleniowe. A podziałka sprzed 50 lat - to przyrząd kultowy codziennego użytku.
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
Nie bądźmy sentymentalni niech gospodarka komunalna podstawi kontener.
 5 
 1 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS