wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-11-23| GIS, Imprezy

Jak świętowano Dzień GIS na UP w Lublinie?

Członkowie Geodezyjnego Koła Naukowego Equator wraz z zaproszonymi gośćmi oraz studentami Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie 18 listopada świętowali po raz kolejny światowy dzień systemów informacji przestrzennej – GIS Day 2015.


Jak świętowano Dzień GIS na UP w Lublinie? <br />
fot. Żanna Król
fot. Żanna Król

Głównym założeniem zorganizowania wydarzenia było przybliżenie istoty GIS oraz metod pozyskiwania danych, które są niezbędne do stworzenia tego typu systemów. Uroczystego otwarcia obchodów dokonali organizatorzy wraz z dziekanem Wydziału Inżynierii Produkcji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. Andrzejem Marczukiem, prezesem OPGK w Lublinie Waldemarem Wapińskim, prezesem SGP Oddział w Lublinie Markiem Kłopotkiem oraz przedstawicielami zaproszonych firm.

Marek Kłopotek zapoznał studentów z innowacyjnymi technologiami pozyskiwania danych przestrzennych, które budują GIS. Przedstawiciel firmy TPI zaprezentował najnowsze rozwiązania pomiarowe wykorzystywane w geodezji. Wśród studentów spore zainteresowanie wzbudziła możliwość wykonania skaningu wysokiej klasy sprzętem. Natomiast dzięki instruktażowi przedstawiciela Esri Polska ArcGIS online przestał mieć tajemnice przed nowymi użytkownikami. Wydarzenie zwieńczył pokaz dronów, który zgromadził rzeszę studentów, a także konkursy z nagrodami. Choć GIS Day 2015 za nami, to organizatorzy nie próżnują i już układają plan przyszłorocznych obchodów.

Magdalena Mirkowska (prezes GKN Equator)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS