wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-11-20| GIS, Mapy, Instytucje

Kolejny milowy krok w rozwoju amerykańskich map topograficznych

Publikując arkusze dla Południowej Dakoty i Illinois, Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych (USGS) zakończyła drugi cykl aktualizacji map topograficznych kraju. Oznacza to, że od 2009 roku każdy zakątek USA został pokryty tymi opracowaniami już dwukrotnie.


Kolejny milowy krok w rozwoju amerykańskich map topograficznych

– Zakończenie kolejnego cyklu produkcji mapy US Topo to dowód na profesjonalizm i duże zdolności naszych pracowników. W ciągu sześciu lat zaktualizowaliśmy 110 tys. arkuszy, w tym wzbogaciliśmy je o dane wyższej jakości, a także dostarczyliśmy je odbiorcom w dogodnych dla nich formatach. Choć zakończenie drugiego cyklu aktualizacji to dla nas ogromne osiągnięcie, przygotowujemy się już do trzeciego, m.in. sprawdzając możliwości najnowszych technologii kartograficznych – mówi Mike Tischler, dyrektor Narodowego Programu Geoprzestrzennego USGS.

Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy pracownicy USGS zaktualizowali 18 767 arkuszy US Topo pokrywających 18 stanów. Oznacza to przetworzenie przeciętnie aż 75 map dziennie. Ponadto w tym czasie opracowano 635 nowych arkuszy w skali 1:24 000 pokrywających Alaskę. Wszystkie te mapy dostępne są do pobrania za darmo w formie cyfrowej ze strony nationalmap.gov.

Mapy z drugiego cyklu aktualizacji wyróżniają nowe warstwy, takie jak: ścieżki naukowe National Scenic Trails, szlaki rowerowe International Mountain Bike Association czy dukty leśne. Zwiększono ponadto ilość danych katastralnych prezentowanych na arkuszach.

Źródło: USGS, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS