wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-11-19| GIS, Teledetekcja, Software

SketchUp bardziej w chmurze

Jeden z najpopularniejszych programów do modelowania 3D – Trimble SketchUp – dostępny jest już w wersji 2016.


SketchUp bardziej w chmurze

Wydanie to wyróżnia m.in. integracja z usługą Trimble Connect, co umożliwia zapisywanie modeli 3D „do chmury”, dzielenie się danymi czy pracę wielu osób nad jednym projektem. W programie zwiększono ponadto integrację z 3D Warehouse – internetowym repozytorium modeli, co m.in. ułatwia aktualizację zapisywanych tam opracowań. Udoskonalono także generator raportów, a w module LayOut umożliwiono dodawanie obiektów referencyjnych z serwisów typu Google Drive czy Dropbox.

– W wersji 2016 położyliśmy nacisk na usprawnienie procesów roboczych i zwiększenie użyteczności, zwracając uwagę na szczegóły związane z rysowaniem i płynnością nawigacji w trzech wymiarach. Pracowaliśmy także nad tym, by ułatwić użytkownikom dzielenie się modelami oraz wspólną pracę nad nimi. Bezpośrednia integracja z Trimble Connect to duży krok w tym kierunku. Wierzymy, że te zmiany ułatwią wykorzystanie rozwiązań BIM oraz skuteczną realizację projektów budowlanych – mówi Chris Keating, główny menedżer Trimble’a w Dziale Architektury i Projektowania.

Oprogramowanie SketchUp 2016 jest już dostępne dla systemów OS X El Capitan oraz Microsoft Windows 10. Jego pełną i płatną wersję Pro można testować za darmo przez 30 dni.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS