Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-11-18| Teledetekcja, Firma, Edukacja

Konkurs na projekt badawczo-rozwojowy z zastosowaniem teledetekcji

W obchodzonym na całym świecie Dniu GIS spółka MGGP Aero oraz PRACADEMIA ogłaszają konkurs na najlepszy projekt badawczo-rozwojowy z zastosowaniem lotniczych technik teledetekcyjnych. Nabór wniosków do konkursu prowadzony jest od dziś (18 listopada) do 31 stycznia 2016 r.


Konkurs na projekt badawczo-rozwojowy z zastosowaniem teledetekcji
Ideą konkursu jest rozwój i wsparcie przez MGGP Aero prac badawczych wykorzystujących lotnicze dane hiperspektralne. Spółka kładzie duży nacisk na stały rozwój umiejętności oraz potencjału technologicznego. W 2015 r. pozyskała dostęp do nowej technologii poprzez zakup lotniczych kamer hiperspektralnych rejestrujących w zakresach promieniowania VNIR oraz SWIR. Po roku doświadczeń stosowania tych sensorów spółka chce podzielić się dostępem do tej technologii, rozwijając tym samym wiedzę i współpracę jednostek badawczych i MGGP Aero.

Celem konkursu jest:
• opracowanie innowacyjnych rozwiązań opartych na lotniczych technikach teledetekcji hiperspektralnej, możliwych do komercjalizacji i zastosowania w działalności gospodarczej;
• pobudzenie aktywności badawczej pracowników naukowych i studentów w obszarach objętych konkursem;
• rozwój wiedzy jednostek badawczych w obszarach objętych konkursem;
• rozwój współpracy jednostek badawczych z MGGP Aero.

Jak czytamy w regulaminie konkursu, mogą w nim uczestniczyć studenci drugiego i trzeciego stopnia lub pracownicy naukowi. Studenci przystępują do konkursu wraz z opiekunem naukowym z tytułem minimum doktora. Do konkursu przyjmowane są koncepcje prac badawczych realizowane w ramach prac magisterskich lub doktorskich (prace dyplomowe) oraz koncepcje własnych prac badawczych pracowników naukowych (prace własne). Zgłoszeń koncepcji prac badawczych mogą dokonywać ich autorzy.

Organizator powołał kapitułę konkursu, której zadaniem będzie ocena zgłoszonych do konkursu wniosków. W składzie trzyosobowej kapituły zasiadać będą przedstawiciele MGGP Aero, PRACADEMII oraz zaproszony niezależny ekspert. Decyzje kapituły będą podejmowane zwykłą większością głosów.

Kryteria oceny zgłoszonych wniosków:
• innowacyjność proponowanego rozwiązania oraz możliwych komercjalizacji i zastosowania wyników w działalności gospodarczej (maks. 6 pkt),
• poprawność merytoryczna koncepcji prac badawczych (maks. 6 pkt),
• umiejętność ujęcia problemu i logicznego formułowania wniosków (maks. 3 pkt),
• doświadczenie i zaplecze badawcze, w przypadku prac dyplomowych zarówno autora i opiekuna pracy (maks. 3 pkt.),
• czas realizacji wnioskowanej koncepcji prac badawczych, jeśli krótszy niż 12 miesięcy (maks. 3 pkt),
• znaczenie podjętej tematyki dla zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu (maks. 2 pkt).
Na końcową punktację każdego wniosku będzie składała się suma punktów przyznanych przez kapitułę.

MGGP Aero zobowiązuje się wesprzeć realizację nagrodzonych koncepcji poprzez:
• wykonanie odpowiedniej lotniczej kolekcji nowych danych hiperspektralnych lub przekazanie archiwalnych lotniczych danych hiperspektralnych,
• wyznaczenie jednego pracownika MGGP Aero do roli opiekuna realizowanej koncepcji, odpowiedzialnego za merytoryczne wsparcie prowadzonych badań i pisania publikacji.
• udzielenie wsparcia merytorycznego w zakresie metodologii i przetwarzania danych hiperspektralnych,
• poniesienie ewentualnych kosztów publikacji badań w wybranym czasopiśmie znajdującym się w bazie
Journal Citation Reports (JCR).

W ramach konkursu zostaną przyznane nagrody w dwóch kategoriach:
• I – dla koncepcji zakładających pozyskanie nowych danych hiperspektralnych.
• II – dla koncepcji zakładających wykorzystanie archiwalnych danych hiperspektralnych.
W kategorii I nagrodą będzie wykonanie przez MGGP Aero nowej kolekcji lotniczych danych hiperspektralnych, a w kategorii II nagrodą będzie przekazanie przez MGGP Aero archiwalnej kolekcji lotniczych danych hiperspektralnych, a także – w obu przypadkach – pozostałe ww. elementy wsparcia realizacji koncepcji przez MGGP Aero.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 29 lutego 2016 r., a wyniki podane do publicznej wiadomości nie później niż 15 dni po rozstrzygnięciu. Konkurs ma być wydarzeniem cyklicznym organizowanym raz w roku. Organizatorem konkursu jest PRACADEMIA* we współpracy z jego pomysłodawcą – spółką MGGP Aero.

Więcej informacji o konkursie


* PRACADEMIA powstała w wyniku projektu eCo-Solving, realizowanego wspólnie przez Uniwersytet Warszawski oraz Pracownię Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” (finansowanego z funduszy norweskich oraz środków krajowych, w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego oraz programu Rozwój Polskich Uczelni). Jej misją jest budowanie trwałych, wzajemnych relacji uczelni z ich otoczeniem, a w konsekwencji lepsze, praktyczne przygotowanie absolwentów do życia zawodowego. Pracademia istnieje, aby ułatwić studentom realne działanie i współpracę z profesjonalistami z różnych sektorów – prywatnego, publicznego i pozarządowego. Jej siedziba mieści się w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 30.

Źródło: MGGP Aero


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS