Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2015-11-17| GIS, Firma, Software

Esri i Microsoft łączą siły dla "internetu rzeczy"

Tzw. internet rzeczy (IoT – Internet of Things) inspiruje do poszukiwania nowych sposobów pracy z danymi oraz dzielenia się nimi. By korzystać z jego zalet, przedsiębiorstwa szykują się do inteligentnego przetwarzania dużych strumieni danych w czasie rzeczywistym. Mają w tym pomóc rozwiązania tworzone wspólnie przez Microsoft i Esri.


Esri i Microsoft łączą siły dla "internetu rzeczy" <br />
fot. The Opte Project/Wikipedia
fot. The Opte Project/Wikipedia

Efektem współpracy obu korporacji ma być integracja usług lokalizacyjnych oraz analitycznych Esri z platformą Microsoft Azure IoT Suite. Porozumienie sprawi, że już wkrótce firmy te będą mogły zaoferować gotowe scenariusze pracy w IoT oraz specjalistyczne usługi i prekonfigurowane rozwiązania. Wśród potencjalnych zastosowań nowej oferty firmy wymieniają rynek samochodowy oraz tzw. inteligentne miasta, w tym monitorowanie natężenia ruchu i zanieczyszczenia powietrza czy zarządzanie kryzysowe.

– Nie ma mowy o internecie rzeczy bez zrozumienia fizycznego i przestrzennego kontekstu urządzeń tworzących to rozwiązanie. Wspólny język geografii odblokowuje potencjał strumieni danych IoT – mówi Chris Cappelli z Esri. – Oprogramowanie Azure IoT Suite umożliwia szybkie wdrażanie prekonfigurowanych rozwiązań, które mogą obsługiwać dane nawet z wielu milionów urządzeń. Nasza współpraca z Esri pozwoli rozbudować Azure IoT Suite o obsługę danych geoprzestrzennych, które mają kluczowe znaczenie w świecie IoT – dodaje Sam George z Microsoftu.

Internet rzeczy to koncepcja, wedle której jednoznacznie identyfikowalne przedmioty mogą pośrednio albo bezpośrednio gromadzić, przetwarzać lub wymieniać dane za pośrednictwem sieci komputerowej.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama