Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-11-09| GIS, Mapy, Software

Nowoczesna lekcja przyrody z aplikacją GISgraphu

W sklepie Google Play dostępna jest już bezpłatna aplikacja mobilna „Ptaki w mieście” . To jeden z elementów projektu zrealizowanego przy współpracy firmy GISgraph z Wydziałem Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia pn. „Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza na Bydgoskim Przedmieściu.”


Nowoczesna lekcja przyrody z aplikacją GISgraphu

Ścieżka przebiega przez jedną z najpiękniejszych dzielnic Torunia, która ze względu na walory historyczne, architektoniczne, kompozycyjne i kulturowe została wpisana do Wojewódzkiego Rejestru Zabytków. Koncepcja projektu uwzględniła wykorzystanie zarówno nowoczesnych technologii, jak i tradycyjnych form przekazu. Przebieg ścieżki został oznaczony w terenie za pomocą tabliczek z kodami QR. Zeskanowanie kodu za pomocą smartfona umożliwia pobranie aplikacji mobilnej „Ptaki w mieście”.

Program ten pełni funkcję nawigacyjną i informacyjną – stanowi interaktywne źródło wiedzy o wszystkich gatunkach ptaków występujących na tym obszarze. Ciekawą funkcją jest moduł rozpoznawania ptaków, który umożliwia w kilku prostych krokach, bez posiadania specjalistycznej wiedzy ornitologicznej, na rozpoznanie aktualnie zaobserwowanego gatunku ptaka oraz oznaczenie go na mapie. Zastosowanie technologii beaconów pozwala natomiast na zdobycie dodatkowej wiedzy o historii aktualnie mijanego miejsca.

Z myślą o osobach, które nie używają smartfonów, utworzono zaś sześć stacjonarnych punktów, w których umieszczono tradycyjne tablice informacyjne. – Jest to jedyny taki projekt w regionie i jeden z pierwszych w kraju, który „oswaja” przyrodę i przyrodników z nowoczesnymi technologiami – podkreśla Emilia Skłucka, współtwórczyni koncepcji projektu.

Źródło: GISgraph


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS