wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-11-09| GIS, Mapy, Software

Nowoczesna lekcja przyrody z aplikacją GISgraphu

W sklepie Google Play dostępna jest już bezpłatna aplikacja mobilna „Ptaki w mieście” . To jeden z elementów projektu zrealizowanego przy współpracy firmy GISgraph z Wydziałem Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia pn. „Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza na Bydgoskim Przedmieściu.”


Nowoczesna lekcja przyrody z aplikacją GISgraphu

Ścieżka przebiega przez jedną z najpiękniejszych dzielnic Torunia, która ze względu na walory historyczne, architektoniczne, kompozycyjne i kulturowe została wpisana do Wojewódzkiego Rejestru Zabytków. Koncepcja projektu uwzględniła wykorzystanie zarówno nowoczesnych technologii, jak i tradycyjnych form przekazu. Przebieg ścieżki został oznaczony w terenie za pomocą tabliczek z kodami QR. Zeskanowanie kodu za pomocą smartfona umożliwia pobranie aplikacji mobilnej „Ptaki w mieście”.

Program ten pełni funkcję nawigacyjną i informacyjną – stanowi interaktywne źródło wiedzy o wszystkich gatunkach ptaków występujących na tym obszarze. Ciekawą funkcją jest moduł rozpoznawania ptaków, który umożliwia w kilku prostych krokach, bez posiadania specjalistycznej wiedzy ornitologicznej, na rozpoznanie aktualnie zaobserwowanego gatunku ptaka oraz oznaczenie go na mapie. Zastosowanie technologii beaconów pozwala natomiast na zdobycie dodatkowej wiedzy o historii aktualnie mijanego miejsca.

Z myślą o osobach, które nie używają smartfonów, utworzono zaś sześć stacjonarnych punktów, w których umieszczono tradycyjne tablice informacyjne. – Jest to jedyny taki projekt w regionie i jeden z pierwszych w kraju, który „oswaja” przyrodę i przyrodników z nowoczesnymi technologiami – podkreśla Emilia Skłucka, współtwórczyni koncepcji projektu.

Źródło: GISgraph


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS