wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-11-06| Geodezja, Prawo, Kataster

Nowelizacja rozporządzenia w sprawie egib podpisana

Minister administracji i cyfryzacji w porozumieniu z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi podpisali 5 listopada br. rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ewidencji gruntów i budynków – poinformował Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


Nowelizacja rozporządzenia w sprawie egib podpisana

Przedstawione w nowym akcie propozycje zmian i uzupełnień mają na celu dostosowanie przepisów do zmian wprowadzonych ustawą z 5 czerwca 2014 r. o zmianie ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Dodatkowo doprecyzowane zostały niektóre przepisy tego rozporządzenia w celu wyeliminowanie wątpliwości interpretacyjnych, wyeliminowania ujawnionych nieprawidłowości w specyfikacji modelu pojęciowego danych ewidencji gruntów i budynków oraz w schemacie aplikacyjnym GML danych EGiB, zawartych odpowiednio w załącznikach nr 1a oraz 4a do aktu.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Przypomnijmy, że na publikację w Dzienniku Ustaw czekają rozporządzenia w sprawie powiatowej bazy GESUT i krajowej bazy GESUT (podpisane 21 października) oraz w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej (podpisane 2 listopada)

Źródło: GUGiK, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
I znów kpa na szabije Modernizacje robiono w 2015 r. pod rządami starego brzmienia (lub brzemienia, jak kto woli) rozporządzenia o EGiB, a zarzuty będą rozpatrywane w 2016 r. wg nowego (decyzje administracyjne). Zatem z godnie z interpretacjami kpa przez sądy decyzje wydaje się wg aktualnego stanu prawnego. Zatem 90% decyzji będzie do uchylenia. Zmiana w EGiB dotyczy m.in.legendarnych już użytków B i Br, a te są najbardziej "popularne" i drażliwe. Czekamy na kolejne zmiany może jeszcze 11 listopada lub 12-go do godz. 13-tej.
odpowiedz zgłoś
Wiem ale nie powiem
 1 
odpowiedz zgłoś
. To może ktoś ma informacje kto tutaj przebiera nóżkami, aby chapnąć to prestiżowe stanowisko;)
 1 
odpowiedz zgłoś
prezenty na pożegnanie Żadnej klasy w tych ludziach. Zostawić komuś g.... to niezbyt miłe.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
aaa aaaPremie chętnie wezmę
odpowiedz zgłoś
rozporządzenie w sprawie egib Po przegranych wyborach gdy było już wiadomo, że kto inny będzie rządził to powinien tylko zarządzać, a nie tworzyć nowe prawo.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
@wieści gminnej a kto, o kim się mówi?
 1 
odpowiedz zgłoś
Nie macie sobie nic do zarzucenia Oooo...idealni, genialni.....wykonawcy?! Nie wrzucajcie wszystkich do jednego "urzędniczego" worka!
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
Najlepiej ktoś z 10 letnim stażem w terenie, bez uprawnień i nie należący do żadnej organizacji. Może coś by ruszyło
 2 
odpowiedz zgłoś
wolny geodeto ja bym na to nie liczył, na giełdzie wymienia się różne nazwiska, ale są to sami urzędnicy:-)
odpowiedz zgłoś
ZMIANY Mam nadzieję, że nowym GGK zostanie ktoś z praktycznym doświadczeniem a nie URZĘDNIK z krwi i kości,
 1 
odpowiedz zgłoś
@geodeta Tak wielki GUGiK to wie jedynie jak robić przetargi aby manipulować później ludzmi (firmami) trzymając ich w ręku przez opcji i zamówienia uzupełniające, co do wiedzy merytorycznej to widać jak jest.
 3 
 7 
odpowiedz zgłoś
ODGiK Co z tego jak w naszych Polskich Urzędach pracują osoby, które nigdy nie wykonywali takich prac i biorą się za kontrole wypisują idiotyczne rzeczy. Mało tego do tego pojawia się wielki GUGiK, który już zupełnie nie ma pojęcia o tych tematach. Jeszcze żeby te osoby, które pracują w ODGiK byli ludźmi to przyznali by się ze nie maja o tym pojęcia lecz to tylko Urzędnicy bez duszy człowieka i idą w zaparte głosząc swoją głupotę. takla jest Polska rzeczywistość Urzędnicza.
 8 
 10 
odpowiedz zgłoś
@ZU trzeba było zmieniać sobie jak rządziliście, a nie teraz jak uciekacie i zostawiacie g... innym, znalazł się wybawiciel nieszczesny
 7 
 4 
odpowiedz zgłoś
I dobrze, że zdążyli, bo jest tam sporo całkiem dobrych zmian...
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
hahaha Zdążyli?.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
16 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS