wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-11-05| GIS

E-administracja na Mazowszu

Już w 115 mazowieckich jednostkach samorządu terytorialnego można załatwiać drogą elektroniczną urzędowe pozwolenia i dokumenty, a dla blisko 200 kolejnych takie rozwiązania zostały dostarczone. 30 października br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca projekt dotyczący rozwoju e-administracji na Mazowszu.


E-administracja na Mazowszu
– Podsumowujemy dziś jeden z najważniejszych projektów realizowanych w kończącej się już perspektywie unijnej. E-administracja to niewątpliwie wielkie wyzwanie, przed którym stoi Mazowsze. Realizowany przez ponad 90 proc. gmin i powiatów projekt ma służyć przede wszystkim budowaniu społeczeństwa informacyjnego oraz usprawnieniu komunikacji pomiędzy urzędami a ich klientami – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Mazowieckie urzędy, w których można załatwiać sprawy urzędowe, nie wychodząc z domu, zostały wyposażone w kompleksowe rozwiązania informatyczne. To efekty projektów, które już od 2005 r. były prowadzone na Mazowszu.

– Już 115 gmin korzysta z opracowanego przez nas systemu. Przygotowaliśmy 207 kart usług oraz 42 formularze elektroniczne. W praktyce oznacza to, że już ponad 200 spraw w gminach i powiatach można załatwić drogą elektroniczną bez wychodzenia z domu. Teraz czas na wdrożenie przygotowanych przez nas e-usług przez urzędy – podsumowuje geodeta województwa Krzysztof Mączewski.Dzięki portalowi www.wrotamazowsza.pl – jednemu z elementów projektu – mieszkańcy, przedsiębiorcy, instytucje publiczne otrzymali nie tylko możliwość korzystania z urzędów drogą elektroniczną, ale także dostęp do około 500 usług zestandaryzowanych i umiejscowionych na jednym portalu.

Wrota Mazowsza to dostęp do m.in. katalogu usług publicznych, formularzy elektronicznych wraz z Elektroniczną Skrzynką Podawczą. Warto podkreślić, że wrota Mazowsza to też regionalny portal informacyjny połączony z BIP.

Źródło: Biuro Prasowe UMWM


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS