wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-05-14| GNSS, Geodezja, GIS, Teledetekcja, Edukacja, Ludzie, Imprezy

Nagrody Ministra Budownictwa za publikacje i prace naukowe
w roku 2006Dzisiaj (14 maja) w gmachu NOT w Warszawie wręczone zostały nagrody za prace dyplomowe, doktorskie, habilitacyjne i publikacje w dziedzinie architektury, budownictwa, urbanistyki, gospodarki przestrzennej, mieszkaniowej i komunalnej oraz geodezji i kartografii.

W 2006 roku do Komisji Nagród zgłoszono łącznie 231 prac, z których 67 nagrodzono, a 69 wyróżniono. Po raz ostatni minister budownictwa Andrzej Aumiller wyróżnił także geodetów i kartografów. Geodezja bowiem nie podlega już Ministerstwu Budownictwa, a Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przewiduje się, że w przyszłości prace z tej dziedziny będą nagradzane w osobnym konkursie.

W dziedzinie geodezji i kartografii komisja przyznała m.in. nagrodę za pracę habilitacyjną:
„Falkowe wskaźniki zmian radiometrycznych zachodzących w procesie opracowania ortofotomapy" - autor: dr hab. Krystian Pyka,

wyróżnienie za pracę habilitacyjną:
„Wpływ jakości danych na ryzyko procesów decyzyjnych wspieranych analizami GIS” - autor: dr hab. Beata Hejmanowska.

W tej samej dziedzinie przyznano nagrody za prace doktorskie:

„Wyznaczanie przebiegu geoidy na obszarze południowego Morza Bałtyckiego z morskich i lotniczych obserwacji grawimetrycznych oraz altimetrii satelitarnej” – autor: dr Wojciech Jarmołowski (promotor: prof. Jan Kryński) „Badanie metryczności podziałów kodowych dla potrzeb pomiarów przemieszczeń pionowych o wysokiej dokładności” – autor: dr Sławomir Jastrzębski (promotor: prof. Witold Prószyński) „Wkład kartografii ziem Rzeczypospolitej od XVI do pierwszej połowy XVIII wieku w rozwój kartografii Europy (Próba pełnego ustalenia filiacji wydanych drukiem map rozpatrywanego terenu)” – autor: dr Jarosław Łuczyński (promotor: prof. Stanisław Alexandrowicz) „Wpływ wyboru katalogu gwiazd na wartości wyznaczanych pozycji pozornych” – autor: dr Marcin Sękowski (promotor: prof. Jan Kryński) „Satelitarne monitorowanie przemieszczeń w czasie quasi-rzeczywistym” – autor: dr Ryszard Szpunar (promotor: prof. Kazimierz Czarnecki)

Natomiast wyróżnione prace doktorskie to:

„Przestrzenne modele autoregresji w zastosowaniu do wyceny nieruchomości” – autor: dr Marcin Ligas (promotor: Józef Czaja) „Badanie dokładności i efektywności odwzorowywania rzeźby terenu za pomocą sieci neuronowych” – autor: dr Maria Mrówczyńska (promotor: prof. Józef Gil) „Opracowanie zasad budowy inteligentnego systemu nawigacyjnego pojazdów” – autor: dr Arkadiusz Tyszko (promotor: prof. Stanisław Oszczak)

Więcej informacji o wręczeniu nagród, a także lista nagrodzonych i wyróżnionych za prace magisterskie i inżynierskie oraz za publikacje w czerwcowym numerze GEODETY.

Paulina Jakubicka


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS