wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-29| GIS, Mapy, Software

Przetestuj wirtualny globus Esri

Ze strony internetowej Esri można już pobrać wersję beta programu ArcGIS Earth – wirtualnego globusa pozwalającego przeglądać dane geograficzne w trzech wymiarach.


Przetestuj wirtualny globus Esri

Aplikacja stanowi alternatywę dla rozwiązania Google Earth Enterprise, dla którego wsparcie programistyczne zostanie wstrzymane z końcem roku. ArcGIS Earth to lekki 64-bitowy program na system Windows, który pozwala przeglądać w dwóch lub trzech wymiarach dane zapisane w takich formatach, jak SHP czy KML, a także usługi ArcGIS oraz warstwy podkładowe ArcGIS Online.

Oprogramowanie umożliwia również wizualizację danych udostępnianych wewnątrz danego przedsiębiorstwa. Poza samym przeglądaniem ArcGIS Earth pozwala także wykonywać pomiary odległości, dodawać do map adnotacje czy generować zrzuty ekranu.

Jak podkreślają autorzy programu, interfejs graficzny świadomie ograniczono tu do minimum, aby użytkownik miał możliwie najpełniejszy widok danych. W rezultacie program może bardziej przypominać aplikację mobilną niż desktopową – dodają.

Premierę stabilnej wersji ArcGIS Earth zaplanowano na grudzień br. Twórcy zapowiadają, że będzie ona oferowała więcej narzędzi niż wydanie beta. Co więcej, możliwości aplikacji mają się systematycznie zwiększać w ciągu najbliższych lat – zapewnia Esri.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS