wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-27| Teledetekcja, Imprezy

Zaproszenie na konferencję o cyfryzacji w ochronie zabytków

Instytut Historii Sztuki Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową pod hasłem „Cyfryzacja w naukach o przeszłości i ochronie zabytków – analiza potencjału i zagrożeń” (Warszawa, 24 listopada).


Zaproszenie na konferencję o cyfryzacji w ochronie zabytków
Celem planowanego spotkania jest wymiana wiedzy, poglądów i doświadczeń odnoszących się do szeroko rozumianej cyfryzacji czy też digitalizacji w ochronie, badaniach, zarządzaniu i promocji zabytków. Jest to także próba stworzenia platformy do debaty nad tą problematyką, a także integracji przedstawicieli różnorodnych środowisk naukowych, konserwatorskich czy sektora prywatnego oraz producentów i dystrybutorów technologii powiązanych z tzw. cyfryzacją. Proponując dyskusję nad tytułowymi zagadnieniami, organizatorzy chcą również uwzględnić w analizie współczesnych zjawisk spojrzenie medioznawców, krytyków sztuki czy kulturoznawców.

Wydarzenie ma również za zadanie przybliżyć i zaprezentować przedsięwzięcia oraz rozwiązania będące swego rodzaju przykładem dobrych praktyk, w związku z powyższym zachęcają również do przestawiania nowatorskich działań i ich rezultatów!

Podczas konferencji istnieje możliwość aktywnego udziału w formie prezentacji referatu oraz posteru. Uczestnicy konferencji mogą również w formie głosu w dyskusji aktywnie włączyć się do debaty, podcza konferencji zaplanowano bowiem dyskusje zamykające poszczególne sesje, jak i całą konferencję. Po konferencji planowane jest przygotowanie publikaci naukowej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia referatów i uczestnictwa można nadsyłać do końca października.

Szczegóły

Źródło: Instytut Historii Sztuki UKSW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS