wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-15| Prawo

Jak kształtować przestrzeń wiejską?

Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna w Rzeszowie zaprasza na Międzynarodowe Seminarium Naukowe pod hasłem „Rozwój obszarów wiejskich i scalenia gruntów w Polsce południowo-wschodniej” (Rzeszów, 20 listopada).


Jak kształtować przestrzeń wiejską?
Tematyka seminarium poświęcona będzie roli szeroko rozumianego kształtowania przestrzeni wiejskiej w Polsce południowo-wschodniej poprzez realizację prac urządzenioworolnych. Omawiane będą również tematy związane z wyzwaniami Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020 w świetle istniejących doświadczeń krajowych i międzynarodowych.

W programie m.in.:
• Rozwój obszarów wiejskich w Polsce w aspekcie polityki rolnej (prof. dr hab. inż. Zenon Pijanowski, Politechnika Rzeszowska).
• Rozwój rolnictwa na Podkarpaciu (Jerzy Jakubiec, dyrektor Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego).
• Nowe możliwości rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich na Podkarpaciu w aspekcie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Marek Ordyczyński, dyrektor rzeszowskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa).
• Prywatyzacja gospodarstw państwowych w ostatnim 20- leciu w Polsce południowo-wschodniej (dr inż. Zygmunt Sosnowski, Dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych).
• Scalanie gruntów w województwie podkarpackim z udziałem środków Unii Europejskiej – stan obecnej perspektywy (przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego).

Współorganizatorami seminarium są: WSI-E, Towarzystwo Rozwoju Obszarów Wiejskich, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Źródło: WSI-E


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zapraszamy! Zapraszamy do udziału! Widzimy się jutro!
 1 
odpowiedz zgłoś
Ależ w tej szkole mocna reprezentacja kadry uniwersytetu rolniczego z krakowa pracuje... toż to powinna być filia tegoż uniwersytetu właśnie. produkcja geodetów na WSI-E trwa.
 2 
odpowiedz zgłoś
jak to jak? Ciągnikiem i kombajnem. Koniec konferencji.
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS