Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-10| Geodezja, Edukacja, Imprezy

Musicie zdać egzaminy z samodzielności, dojrzałości i wytrwałości

Specyfika Wydziału, który wybraliście polega na tym, że jego absolwenci wchodzą do grupy szczególnej, będą reprezentować zawody zaufania publicznego – zwrócił się do kandydatów na studentów podczas wczorajszej (9 października) inauguracji nowego roku akademickiego dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie prof. Ireneusz Winnicki. Jednostka ta oferuje kształcenie na studiach I, II i III stopnia (cywilnych i wojskowych) na dwóch kierunkach: budownictwo oraz geodezja i kartografia.


Musicie zdać egzaminy z samodzielności, dojrzałości i wytrwałości
– Warto o tym pamiętać od samego początku studiów – kontynuował dziekan (fot. obok). – Świadomość ta wykształci w Was poczucie odpowiedzialności i uczciwości, a także odwagę i umiejętność obrony własnego stanowiska, które będziecie opatrywać własnymi podpisami. Podpisami na operatach, projektach, planach i innych dokumentach świadczących o waszej wiedzy, uprawnieniach zawodowych i dojrzałości do dalszej pracy i kolejnych sukcesów. Akt otrzymania symbolicznego indeksu, zwłaszcza tak szacownej uczelni – z ponad 60-letnią tradycją – jaką jest WAT, w życiu każdego młodego człowieka jest aktem szczególnym. Większość z Was młodych – tegorocznych maturzystów i absolwentów studiów II stopnia – uważa, że egzaminy dojrzałości czy magisterskie były najważniejszymi egzaminami w Waszym życiu. I słusznie, tak było do tej chwili. Jednak od momentu otrzymania decyzji komisji rekrutacyjnej o przyjęciu do Akademii na studia I stopnia czy doktoranckie wszystkich naszych studentów czekaja kolejne egzaminy, ważniejsze od tych poprzednich, wprowadzające w dorosłe życie i w życie zawodowe. Musicie zdać egzaminy z samodzielności, dojrzałości i wytrwałości. Logo akademii i logo wydziału zobowiązują Was do ciężkiej pracy – przekonywał dziekan.

– Oferowany przez nas system edukacyjny i badawczy spełnia krajowe wymogi prawne, ale też odpowiada standardom obowiązującym w krajach unii europejskiej – zapewniał dziekan Winnicki. – Umożliwia transfer myśli oraz stosowanie i upowszechnianie nowych osiągnięć z zakresu teorii i technologii. Przekazujemy wiedzę żywą, praktyczną, ułatwiającą poruszanie się oraz sprawne funkcjonowanie we współczesnym świecie. Zostało to potwierdzone dwoma certyfikatami wydanymi 3 tygodnie temu przez Polską Komisję Akredytacyjną.
Zatrudniamy wysokiej klasy nauczycieli akademickich z dużym doświadczeniem dydaktycznym i zawodowym – kontynuował prof. Ireneusz Winnicki. – To dzięki nim uczymy Was sposobów zdobywania oraz wykorzystywania wiedzy i umiejętności. Wyzwalamy w Was aktywność oraz samodzielność w formułowaniu i rozwiązywaniu problemów teoretycznych i praktycznych. Dzięki nim zwiększamy waszą niezależność i pomysłowość. Te atuty wzmacniają szanse naszych absolwentów wobec pracodawców. Mury WILiG opuszczają ludzie kompetentni i skuteczni w działaniu, wysokiej klasy specjaliści, którzy bez trudu znajdują zatrudnienie w resorcie obrony i w głównych działach gospodarki narodowej – przekonywał dziekan. Przedstawił też w szczegółach ofertę edukacyjną WILiG, strukturę oraz kadrę.


„Ślubuję uroczyście zdobywać sumiennie i twórczo wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne w duchu prawdy, wolności i odpowiedzialności. Wytrwale dążyć do uzyskania jak najlepszych wyników w nauce. Postępować zgodnie z regulaminem studiów i innymi przepisami obowiązującymi w Akademii. Przestrzegać zasad tolerancji i współżycia społecznego. Darzyć szacunkiem przełożonych oraz pracowników Akademii. Dbać o godność i honor społeczności akademickiej. Szanować dobre imię Akademii, wzbogać jej dorobek i tradycje”.
To słowa ślubowania, które od kandydatów na studentów przyjął wczoraj dziekan WILiG, włączając ich tym samym do grona studentów WAT. Wspólnie z prorektorem uczelni ds. wojskowych płk. dr. hab. Tadeuszem Szczurkiem trójce reprezentantów tego grona wręczył też symboliczne indeksy tej uczelni (fot. poniżej). A gdy w chwilę potem ogłosił otwarcie roku akademickiego 2015/2016, zabrzmiały słowa średniowiecznej pieśni „Gaudeamus igitur” w wykonaniu Chóru Akademickiego WAT.


Podczas wczorajszej uroczystości wręczono również medale i odznaczenia MON oraz medale „Zasłużony dla Wydziału”. Na wniosek MON za wzorową pracę, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej brązowym medalem „Za długoletnią służbę” został odznaczony mjr dr inż. Krzysztof Pokonieczny, a za długoletnią wzorową służbę i pracę w Wojsku Polskim złoty medal „Siły Zbrojne w służbie ojczyzny” otrzymał dr inż. Janusz Jasiński.

Złote medale „Za zasługi dla obronności kraju” otrzymali: płk dr hab. inż. Michał Kędzierski, ppłk dr inż. Paweł Kamiński; srebrny: mjr dr inż. Krzysztof Pokonieczny, a brązowe: dr hab. Janusz Bogusz, mgr inż. Agata Orych, ppor. mgr inż. Paweł Muzolf, ppor. mgr inż. Marek Wyszyński i dr inż. Anna Fryśkowska.


Natomiast medale „Zasłużony dla Wydziału Inzynierii Lądowej i Geodezji” otrzymali: szef Szefostwa Służby Hydrometeorologicznej SZ RP płk mgr inż. Sławomir Mazurek oraz szef Geografii Wojskowej płk mgr inż. Andrzej Merski, a także: prof. Elżbieta Bielecka, prof. Wojciech Dornowski, inż. Cezary Płatek, dr inż. Marian Sobiech oraz mgr inż. Leszek Tischner.


Wręczono też dyplomy autorom najlepszych prac magisterskich:
• na kier. geodezja i kartografia – Aleksandrze Grocholi za pracę „Analiza porównawcza opracowania ortofotomapy cyfrowej na podstawie danych obrazowych pozyskanych kamerami z zakresu: RGB i NIR z niskiego pułapu” (promotor dr inż. Anna Fryśkowska);
• na kierunku budownictwo Pawłowi Staromłyńskiemu za pracę „Analiza nośności hali o konstrukcji z profili cienkościennych” (promotor prof. Wojciech Dornowski).

Spotkanie zakończył wykład inauguracyjny gen. dyw. Janusza Lalki, profesora wizytującego WAT, pt. „Ochrona dóbr kultury a konflikty zbrojne”.

Anna Wardziak


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS