wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-09| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Software

Platformy lotnicze Leica umożliwią "modelowanie rzeczywistości"

Firma Bentley System ogłosiła, że jej oprogramowanie do modelowania rzeczywistości zostanie zintegrowane z rozwiązaniami Leica Geosystems do pozyskiwania lotniczych zdjęć ukośnych ? zarówno systemom załogowymi, jak i bezzałogowymi.


Platformy lotnicze Leica umożliwią "modelowanie rzeczywistości"

Mowa o aplikacji Acute 3D, której producent został przejęty przez Bentley Systems w lutym tego roku. Oprogramowanie to umożliwia przetwarzanie zdjęć (zarówno naziemnych i lotniczych) do postaci danych 3D. Jak zaznacza Bentley, konkurencyjne rozwiązania oferują na ogół konwersję obrazów jedynie do postaci chmur punktów, tymczasem Acute 3D generuje oteksturowane modele, a taka postać jest bardziej zdatna do dalszego przetwarzania w różnych zastosowaniach.

? Przełomowe możliwości Acute 3D pozwalają generować modele 3D, nawet w formatach inżynierskich, bezpośrednio ze zdjęć lotniczych, przy praktycznie nielimitowanej skalowalności. Dzięki nim Leica Geosystems może zaoferować prawdziwie unikatowe platformy lotnicze ? mówi Styli Camateros, starszy wiceprezes w Bentley Systems.

Źródło: Bentley Systems, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
napisz do nich PiSmo najlepiej RAZEM z kolegami. Najbardziej NOWOCZEŚNIE będzie jak jako PIERwSI użyjecie POpularnego w Polsce Epuapu:) Niektóry wszystko się kojarzy.
 5 
 2 
odpowiedz zgłoś
No more... Nie .....proszę tylko nie "platformy"...to się kojarzy z platfusem i wszystkim innym co tylko niedobre...już dość tych "platform"....
 6 
odpowiedz zgłoś
ehhh... "Jak zaznacza Bentley, konkurencyjne rozwiązania oferują na ogół konwersję obrazów jedynie do postaci chmur punktów" - trzeba sobie jakoś nakręcić klientów nie mających pojęcia o tego typu rozwiązaniach. Trochę są spóźnieni z tym pomysłem jak dla mnie...
 5 
odpowiedz zgłoś
mowa trawa prawdziwie unikatowe platformy lotnicze - to coś jak ręcznie tkane latające dywany i dlatego są unikatowe? To biorę trzy!
 5 
odpowiedz zgłoś
Modelowanie rzeczywistości możliwe jest również na papierze! Taki model rzeczywistości nazywamy mapą.
 5 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS