wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-09| Geodezja, GIS, Firma, Instytucje

Powiat iławski zapowiada geoportal

Starostwo w Iławie podpisało umowę na budowę powiatowego serwisu mapowego, który pozwoli m.in. na internetową obsługę prac geodezyjnych.


Powiat iławski zapowiada geoportal

Geoportal zbuduje śląska firma Geobid. Serwis ma być dostępny w dwóch trybach – publicznym i chronionym. W tym pierwszym świadczone będą usługi przeglądania: mapy ewidencyjnej wraz z danymi dotyczącymi działek, użytków i budynków, a także mapy zasadniczej oraz wielu innych informacji pozyskanych od podmiotów publikujących informacje przestrzenne na swoich portalach.

W trybie chronionym udostępniane będą głównie dane osobowe na potrzeby gmin oraz upoważnionych jednostek gminnych czy powiatowych. Geoportal umożliwi także internetową obsługę prac geodezyjnych – zarówno ich zgłaszanie w trybie on-line, jak i pobieranie niezbędnych materiałów.

Serwis ma ruszyć pod koniec tego roku.

Źródło: SP w Iławie, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
wyrażę niepopularny pogląd że nie liczy się ilość tylko jakość. Co z tego że dany producent będzie miał i 5000 wdrożeń skoro nie będzie mógł zapewnić tym wdrożeniom wsparcia.
odpowiedz zgłoś
mieszane uczucia z jednej strony jest gwarancja, że geobid szybko się uwinie. Z drugiej strony niepokoi fakt, że nawet powiaty przejęły retorykę gugiku w zakresie obietnictwa. To tak jakby Geosystem napisał, że wkrótce będzie 2500 gmin miało ich program, albo Geomatyka poinformuje, że wkrótce 380 ewidów będzie w Polsce działać. Życzenia można mieć a realia swoją droga;) Sabo nie idźcie tą drogą!
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS