wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-08| Geodezja, GIS, Sprzęt, Software

Uczestnicy Intergeo wyróżnili pomiarowy plecak

Tegoroczną Nagrodę Innowacji Wichmanna przyznawaną przez uczestników targów Intergeo przyznano plecakowi Leica Pegasus:Backpack do mobilnych pomiarów wnętrz budynków.


Uczestnicy Intergeo wyróżnili pomiarowy plecak

Wynalazek był zdecydowanym faworytem publiczności – na 10 nominowanych zdobył aż 1/3 głosów. Jak podkreśla organizator plebiscytu, zarówno jury (które typowało finalistów), jak i uczestnicy targów docenili w Leica Pegasus:Backpack połączenie precyzji z łatwością obsługi.

W jednej, lekkiej karbonowej obudowie Leica Pegasus:Backpack zawiera pięć cyfrowych kamer oraz dwa skanery laserowe. Dane z tych sensorów integrowane są za pomocą algorytmów SLAM, dzięki którym możliwie jest prowadzenie pomiarów również tam, gdzie nie są dostępne sygnały GNSS. – Nasi specjaliści włożyli wiele wysiłku w zrozumienie potrzeb specjalistów, tak aby Leica Pegasus:Backpack mógł działać niezależnie od tego, gdzie, jak i kiedy zbierają oni dane – komentuje zwycięstwo Stuart Woods, wiceprezes odpowiedzialny w Leica Geosystems za rozwiązania geoprzestrzenne.

Co ciekawe, na podium znalazł się jeszcze jeden produkt z grupy Hexagon. Drugie miejsce w plebiscycie zajęło bowiem oprogramowanie Green GIS opracowane przez Intergraph SG&I Deutschland GmbH. To aplikacja GIS, która ma oferować niższe koszty użytkowania oraz mniejszy wpływ na środowisko m.in. poprzez efektywniejsze wykorzystanie pamięci czy łączy telekomunikacyjnych. – Oprogramowanie ma znaczący wpływ na emisję dwutlenku węgla. Dlatego przyjęliśmy absolutnie nowe, pionierskie podejście do tworzenia software’u, tak aby wspierać działania z zakresu ochrony środowiska i klimatu podejmowane przez inne sektory gospodarki – mówi Maximilian Weber, starszy wiceprezes w firmie Intergraph.

Z kolei na trzecim miejscu ex aequo uplasowały się dwie innowacje. Pierwszą z nich jest opracowany przez austriacką firmę Riegl RiCOPTER, czyli kompletny bezzałogowy lotniczy system skanowania. Drugim wyróżnionym jest zaś firma CycloMedia nagrodzona za StreetSmart – oprogramowanie umożliwiające pracę na zdjęciach panoramicznych w środowisku ArcGIS Online.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a ci zostają w Polsce pakują do tego plecaka ciepłe kalesony kupione w wygranej aukcji na jednym z popularnych serwisów internetowych oraz dużo "zdrowej" i pożywnej żywności z biedronki.
 16 
odpowiedz zgłoś
Plecak W Polsce największym uznaniem wśród geodetów cieszą się pojemne, wytrzymałe plecaki w których można zmieścić najpotrzebniejsze rzeczy - wyjeżdżając do innych krajów gdzie z pracy geodezji można się utrzymać bez "szarpania".
 16 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS