wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-07| Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje, Kataster

Kolejne zamówienia uzupełniające na dostosowanie EGiB do ZSIN

Główny Urząd Geodezji i Kartografii udzielił „ z wolnej ręki” kolejnych zamówień na dodatkowe prace związane z realizację projektu „Dostosowanie baz danych ewidencji gruntów i budynków (EGiB) do wymagań zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach”.


Kolejne zamówienia uzupełniające na dostosowanie EGiB do ZSIN

Umowę o wartości 90 tys. dotyczącą prac w powiecie bytowskim zawarto z firmą OPGK Rzeszów. Z kolei za 100 tys. zł prace w powiecie suskim kontynuować będzie spółka OPGK Kraków.

W uzasadnieniu wyboru trybu „z wolnej ręki” GUGiK wyjaśnia, że są to zamówienia uzupełniające przewidziane w umowach podpisanych z tymi wykonawcami na przełomie 2013 i 2014 roku. Ich wartość wyniosła 9,0 mln zł (w przypadku OPGK Kraków) oraz 1,8 mln zł (OPGK Rzeszów).

Dodajmy, że wcześniej podobne zamówienia uzupełniające podpisano również z firmami:
• OPEGIEKA Elbląg (prace w powiatach: myśliborskim, choszczeńskim i sławieńskim, wartość: 90 tys. zł),
• Geomiar Jarosław i Geores Rzeszów (powiat lubaczowski, 650 tys. zł),
• OPGK Koszalin (powiaty białogardzki, świdwiński i szczecinecki, 150 tys. zł).

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do niby-wykonawca rozumiem, że wiesz o czym piszesz? Nigdzie podpisu nie stawiałam. Stworzono otoczkę ratowania świata przez jedyny słuszny zsin i starostów na spędzie się namówiło. Jako organizator wiesz doskonale jak to działa. A może tym razem się uda. No nie udało się. Minusowanie komentarza nie zmieni mi danych, które kolanem kazano mi przyjąć.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
do pomorze zachodnie A kto ci kazał przystępować do projektu ? Co to GUGiK tam robotę robi czy Wykonawca, któremu przez pół roku nie byłeś w stanie wydać materiałów ? ZSiN pokazał stan egib w Polsce - jest gorzej niż można było sobie wyobrazić. A najgorzej jeśli jest wbrew pozorom nie na południu a właśnie na północy. Pchaliście się rękami i nogami do projektu to trzeba było go realizować a nie przez 1,5 roku czekać na cud. Tak samo było z projektem norweskim dot. budynków - też to był dopust Boży i kara zesłana przez zamorskich sąsiadów.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
gugik rządzi gugik radzi gugik nigdy cie nie zdradzi. Ale nie przy zsinie. Tutaj każą przyjąć wszystkie śmieci. Brońnasboże
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
ZSiN Jeśli zamówienie uzupełniające jest zgodne z prawem a wydatkowanie dodatkowych pieniędzy gospodarne to wszystko ok. Proszę tylko nie zrzucać odpowiedzialności na "powiatowców" np. za niedoszacowaną ilość budynków, bo przy ZSiN-ie powiatowcy ciężko pracują czasem również dlatego, żeby nie mieć gorszej bazy po tych pracach jak przed ich rozpoczęciem , np. znany temat ustalania granic nieruchomości z ortofoto.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
panie geodeto Prawo zamówień publicznych przewiduje udzielanie zamowien uzupełniających jesli zostalo to przewidziane na etapie ogloszenia i jesli przedmiot zamowienia uzupełniającego jest tozsamy z zamówieniem podstawowym. Czy to źle ze GUGIK postepuje uczciwie i w przypadku np. niedoszacowania przez powiatowców na etapie zamowienia ilosci budynków negocjuje z firmami zamowienia uzupelniajace ? Inne postępowanie w takich przypadkach byłoby zlodziejstwem i brakiem elementarnych zasad uczciwości.
 4 
odpowiedz zgłoś
Gdyby tak starostwa mogły dodawać Żeby tylko udobruchać firmy, lepiej im dołożyć. Nie rozumiem jak można na etapie pierwotnej umowy już przewidywać dodatki. W przetargach w starostwach do aneksu nie wystarczy nawet trzęsienie ziemi i czy wybuch wulkanu. A w centrali jednak można. Za to firmy kochają GUGiK?
 4 
 1 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS