wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-02| Geodezja, Imprezy

Pokonaliście wysoki próg

Od odśpiewania przez Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej hymnu państwowego rozpoczęła się wczoraj (1 października) uroczystość inauguracji roku akademickiego na Wydziale Geodezji i Kartografii PW.


Pokonaliście wysoki próg <br />
fot. Stanisław Nazalewicz
fot. Stanisław Nazalewicz

– Rozpoczynacie studia na najlepszej uczelni technicznej w kraju i bardzo dobrym wydziale przodującym w Polsce w dyscyplinie geodezja i kartografia – stwierdziła dziekan prof. Alina Maciejewska, zwracając się do nowych studentów. – Pokonaliście wysoki próg. Jesteśmy z Was dumni – dodała, nawiązując do wyników tegorocznej rekrutacji, czyli wysokich progów przyjęć na każdym z trzech kierunków, na których kształcenie oferuje Wydział. Wynikało to z dużej liczby chętnych do studiowania: ponad 13 na jedno miejsce na kierunku geodezja i kartografia, 16 na gospodarkę przestrzenną oraz 30 na nowo uruchomiony kierunek geoinformatyka.

Immatrykulację przeprowadził prodziekan ds. nauczania dr hab. Janusz Walo. Po uroczystym ślubowaniu 12 nowych studentów (po czterech z każdego kierunku) z rąk dziekan Maciejewskiej odebrało listy gratulacyjne. Następnie prodziekan ds. studenckich dr hab. Andrzej Pachuta wręczył nagrody za osiągnięcia naukowe przyznane przez JM Rektora na wniosek Rady Wydziału.

Nagrody indywidualne otrzymali:
• za osiągnięcia naukowe:
Dr hab. inż. Jerzy Chmiel
Dr hab. inż. Waldemar Izdebski
Dr hab. inż. Marcin Karabin
Dr hab. Michał Kruczyk
Dr hab. inż. Adrianna Kupidura
Dr hab. inż. Ryszard Szpunar
Dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW
Dr hab. inż. Dorota Zawieska, prof. PW
Dr hab. inż. Zdzisław Kurczyński
Dr inż. Tomasz Budzyński
Dr inż. Dominik Próchniewicz
Dr inż. Marcin Rajner
• za wyróżniające prowadzenie zajęć dydaktycznych:
Dr hab. inż. Dariusz Gotlib, prof. PW
Dr Alina Muzioł-Węcławowicz

Nagrody zespołowe otrzymali:
• za osiągnięcia dydaktyczne:
Prof. dr hab. inż. Piotr Skłodowski
Prof. dr hab. Alina Maciejewska
Dr hab. inż. Jolanta Kwiatkowska-Malina, prof. PW
Dr hab. inż. Antoni Szafranek, prof. PW
Dr inż. Anna Bielska
• za osiągnięcia organizacyjne:
mgr inż. Maria Kowalska
mgr inż. Adrianna Tarnowska

Laureaci nagrody zespołowej (od lewej): prof. Alina Maciejewska, prof. Piotr Skłodowski, dr hab. Jolanta Kwiatkowska-Malina, Dr Anna Bielska, dr hab. Antoni Szafranek (fot. Stanisław Nazalewicz)

Studenci natomiast docenili najlepszych i najbardziej przyjaznych nauczycieli akademickich, przyznając im „Złote Kredy”. Ich zdaniem w semestrze zimowym 2014/2015 najlepszym wykładowcą był dr hab. inż. Dariusz Gotlib, a najlepszym prowadzącym ćwiczenia – mgr inż. Magdalena Pieniak-Woźniak. Z kolei w semestrze letnim najlepszym wykładowcą był dr hab. inż. Robert Olszewski, a najlepszym prowadzącym ćwiczenia dr inż. Jerzy Wojciechowski. Wykład inauguracyjny pt. „Geodezja – ciekawość, nauka i użyteczność” wygłosił dr hab. inż. Ryszard Szpunar.

Podczas uroczystości władze Politechniki Warszawskiej reprezentował prorektor ds. Filii PW w Płocku prof. Janusz Zieliński. W inauguracji uczestniczyli m.in.: główny geodeta kraju dr Kazimierz Bujakowski, przewodniczący Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej prof. Bogdan Ney, marszałka reprezentował geodeta województwa mazowieckiego Krzysztof Mączewski. Wśród gości nie zabrakło też dziekanów wydziałów geodezyjnych (WAT w Warszawie i UWM w Olsztynie), przedstawicieli nauki i organizacji geodezyjnych, seniorów Wydziału oraz prezesów firm geodezyjnych.

Na zakończenie – ponownie w wykonaniu Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej – zabrzmiała średniowieczna pieśń „Gaudeamus igitur”, oznajmiając rozpoczęcie nowego roku akademickiego.

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do "papuga - dydaktyka" Ten komentarz to żart, czy brałeś jakieś leki zaburzające świadomość ?
 3 
odpowiedz zgłoś
pytanie do "papuga dydaktyka": Możesz mi powiedzieć po co mam kończyć politechnikę jeśli chcę założyć agencję towarzyską?
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
SZOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Geodeci to wszystko wasza wina ... niewazne ze za duzo was naprodukowano ... po prostu jestescie sami sobie winni ... bo jestescie za malo kreatywni. Skonczyliscie geodezje a nie umiecie pracowac w nieruchomosciach- jak to pewien profesor rzekl- nieruchomosciowiec to tak dumnie brzmi, w ubezpieczeniach, trzeba byc kreatywnym, mozna zalozyc agencje modelek a moze towarzyska, jak ktos bardzo obrotny i kreatywny, lub budke z lodami. Prawdziwy geodeta po PW jest kreatywny i poraqdzi sobie w kazdej sytuacji
 4 
 1 
odpowiedz zgłoś
szkoda tylko, że pani prof. dr hab. mgr inż. dziekan nie stwierdziła podniośle, jaki to próg zarobków czeka tych "szcześliwców" po skończeniu tej cudnej uczelni.:-) oni wszyscy mogą sobie kończyć pw, ale w twardej rzeczywistości to nie szkoła ma znaczenie. znaczenie mają umiejętności i oczekiwania. przyszli absolwenci pw, już dziś mają nad wami wszystkimi przewagę technicy i rzesza innych ludzi, którzy nie mają wykształcenia geodezyjnego, a w tym zawodzie pracują - chętnych do pracy w geodezji jest dziś wielu.
 4 
odpowiedz zgłoś
lamusy a mnie już wkurza to wieczne biadolenie obszczymurków - miernych studenciaków, cwaniaczków, leni i marnych pracowników. marzy wam się, że swoją "akcją protestacyjną" powstrzymacie napływ nowych absolwentów na rynek? że ze swoim nieuctwem i lenistwem będziecie zbijać kokosy, bo "wykosicie" konkurencję dobrze wykształconej i chętnej do pracy młodzieży? Akurat... wracajcie do swego taniego wina na trzech, niech wam uleczy frustracje
 7 
 1 
odpowiedz zgłoś
naprodukowały profesory "geodetów" i wymyśliły dla siebie i innych kolejną bajkę o tym, że nie ma solidarności w zawodzie, i że pracy swej geodeci nie cenią. @Dydaktyku zejdź na ziemię i zacznij może planować swoją przyszłość na śmieciówce u prywaciarza? takie doświadczenie by zrobiło dobrze wszystkim dydaktykom.
 6 
odpowiedz zgłoś
'' Z jednej strony tyle taniej siły roboczej, z drugiej statystyki mówiące o 50% pracujących w zawodzie, czyli wynika, że należy zmniejszyć l. studentów o ile ? 60-70% ? Byłoby prawnie możliwe wprowadzenie w geodezji minimalnych cen za poszczególne usługi? Dostępnej pracy to nie zmniejszy, a wręcz przeciwnie, zamiast zasuwać jak dzika świnia po 300% normy mogłyby wykonać daną pracę 2 osoby.
 1 
odpowiedz zgłoś
dydaktyku pokaż kreatywność i się przekwalifikuj Jak ma być solidarność jak naprodukowaliście tyle geodetów, że przedsiębiorcy wyrywają sobie zlecenia za pół ceny i utrzymują się na rynku dzięki taniej sile roboczej=nadrodukcja absolwentów. Zawód się zdobywa aby wykonując go godnie żyć, nie wszyscy są cwaniakami, nie wszyscy złodzejami. Dydaktyku jesteś najbardziej szkodliwym ogniwem w tej całej maszynce, abyś mógł wykarmić swoje dzieci musisz co rok wyprodukować kilkadziesiąt przyszłych nieudaczników którzy będą wiązali ledwo koniec z końcem, niszcząc życie ludziom którzy mogli zdobyć inny bardziej potrzebny zawód. Czy kiedykolwiek oświadczyłeś swoim uczniom za jakie pieniądze będą pracować.. zapewne nie... zataiłeś prawdę.
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
Dużo frustracji Można się na naczytać hejtow, ale jak ktos jest kreatywny to sobie da rade. Najlepiej jest zwalić winę na uczelnie. Za dużo kształcą... źle kształcą. A według mnie wina leży po braku solidarności w całej branży i niecenieniu swojej pracy. Pogoń za pieniądzem... czy tu wina uczelni według wielu was oplywajacej w precioza i bogactwo. Nic bardziej mylnego. Czy praca za 1700 netto na wyższej uczelni to luksus? Zarobek jak każdy inny w dużym mieście... a presja wiecznego zatrudniania na umowę na czas określony ogranicza wiele planów. Chyba nigdzie nie jest różowo, wiec może zastanowcie się gdy wylewacie żale...
 5 
 2 
odpowiedz zgłoś
do zadowolony bredzisz. W geodezji zdolności i zaangażowanie nie wystarczą, takiego absolwenta wysyla sie na deszcz lub upal na budowe za 8zl/h. Geodeci uprawnieni prowadzący własne firmy zasuwają jak samolociki aby zarobić marne 4tyś, w innych zawodach tyle dostaje się na początek po studiach. Nie mówiąc o absolwencie geodezji ktory aby mógl zarabiać 4 tyś musi być gnojony przez kilka lat nie tylko w kwestii finansowej.
 4 
 7 
odpowiedz zgłoś
gdzie kto trafi... W geodezji (jak i w każdym innym zawodzie) wszystko jest proste: jeśli jesteś zdolny, pracowity i zaangażowany, znajdziesz satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę. Jeśli natomiast jesteś sfrustrowaną, niedouczoną i zakompleksioną miernotą... Cóż - pozostaje ci tylko wylewanie hejtu na geoforum.
 12 
 6 
odpowiedz zgłoś
... To moze czas zaczac cenic swoja prace i brac za uslugi godziwe pieniadze...
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
_ Naiwni studenci nie trzeba kończyć geodezji aby równo układać palety w magazynie lub towar na półkach.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
13 szaleńców na jedno miejsce?:-) 30 na jakąś testową geoinformatykę?:-)) no i profesory spijają śmietankę z tej geodezyjnej serwatki.:-) opływają w dostatki na państwowym wikcie i bajają o kokosach w zawodzie geodety, którego nawet nie znają, i mitycznym prestiżu, którego od dawna już nie ma.
 2 
 9 
odpowiedz zgłoś
APEL DO MŁODYCH Następna wspólna cecha to brak szacunku pracodawcy ( na rynku jest produkowana taka ilość inżynierów i techników, że pracodawcy przebierają jak rękawiczki, albo godzisz się z tym, że jesteś człowiekiem niższej rasy albo nie istniejesz w zawodzie). Nastepna wspolna cecha to brak umowy smieciowe/praca na czarno, brak urlopow, brak przestrzegania kodeksu pracy- co ciekawe pracownicy sami godza sie na pomiatanie nimi, prace na smieciowkach, gdyz zwyczajnie nie maja mozliwosci innej pracy. Geodezja to syf!! Chcecie takiej przyszlosci ... studiujcie geodezje i sluchajcie opowiastek profesorow jakie wspaniale zycie Was czeka.
 5 
 6 
odpowiedz zgłoś
APEL DO MŁODYCH W administracji w 99% pracuje się w starostwach (gdzie prowadzony jest oddział geodezji). Na płacę jaką może tam liczyć geodeta po studiach, to 1400 jest już całkiem sporo. Górna półka to stanowisko inspektora (geodeta z kilkuletnim doświadczeniem i uprawnieniami). Wynagrodzenie takiego specjalisty to góra 2000-2500zł netto. Druga ścieżka kariery to wykonastwo (czyli praca w prywatnej firmie). Pracowałem w kilku, wszystko co cechowało wszystkie powyższe firmy to płaca uwłaczająca godności osoby wykształconej (chyba wstyd się przyznać przed znajomymi,że w wieku 30 lat zarabia się gorzej niż kasjerka w tesco po podstawówce).
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
APEL DO MŁODYCH Drodzy studenci słowa typu "pokonaliście wysoki próg", sugestie kadry profesorskiej typu ile będziecie, jakim prestiżem i poważaniem się cieszyć są wierutnym kłamstwem. Nikt wam na uczelni tego nie powie, ponieważ groziło by to odpływem studentów, a to by groziło mniejszą ilością pracy i płacy dla tych którzy Was uczą. Sam miałem okazję ukończyć studia (na jednej z uczelni "wysokich progów") a następnie popracować parę lat w zawodzie. Więc mogę Wam co nie co opowiedzieć jak wygląda zawód geodety w realiach. Generalnie istnieją (nie licząc wyjątków 1%) dwie ścieżki kariery: w administracji, w wykonastwie (prywatna firma geodezyjna-obecnie wszystkie są prywatne).
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
Haha I nie zapominajmy o obowiązkowej wycieczce do pośredniaka, po ukończeniu studiów. Uciekajcie póki się jeszcze da i nie zmarnowaliście sobie czasu tak jak ja.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
de Po ukończeniu PW na wydziale geodezji spotkacie się w pracy z technikiem przy łopacie. Otóż geodeta to taki dziwny zawód, że uprawnienia może zdobyć zarówno technik, ińżynier, magister. Biorąc pod uwagę liczbę techników jak i uczelni nie znajdziecie żadnej roboty po ukończeniu "tych wysokich progów" lub będziecie pracowali na umowach śmieciowych za wynagrodzenie niższe niż w biedronce. Sami się przekonacie za 5 lat jak perfidnie zostaliście oszukani.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
PW Jak się nie mylę, w marcowym wydaniu Geodety były przedstawione wyniki ankiety losów absolwentów PW rocznik 2012. wyniki jednoznacznie zobrazował jakie dno osiągnęła Geodezja. 50% absolwentów nie pracuje w zawodzie, a poława tych którzy pracują chcą uciec od geodezji. Szkoda mi tych młodych żaków, gdyz dopiero za para lat zorientują się jak zostali perfidnie oszukani.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
wykład pt.: ?Geodezja ? ciekawość, nauka i użyteczność?... no cóż, nic dodać, nic ująć - bo dziś już nawet z czego ujmować nie ma. czy profesor wspomniał też coś o zarobkach w elitarnym zwodzie geodety? oczywiście mam na myśli pracę w prawdziwym zawodzie, a nie na politechnice.
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
Samozachwyt Nie ma to jak wpakować się w samozachwyt. kuźnia bezrobocia i akademia przyszłych frustracji.
 4 
 7 
odpowiedz zgłoś
O, jacy wyjątkowi Zaczęło się wpajanie jacy to są wyjątkowi, jaka elita elit... Nieważne, że za pojęciem "najlepszej uczelni technicznej w kraju i bardzo dobrym wydziale przodującym w Polsce" nic nie idzie - ani wiedza praktyczna ani doświadczenie.
 4 
 9 
odpowiedz zgłoś
23 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS