wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-02| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Duży azjatycki kontrakt dla Spectry Precison

Należąca do Trimble’a Spectra Precioson zdobyła kontrakt na dostawę 340 odbiorników satelitarnych SP80 dla Ministerstwa Rolnictwa i Irygacji w Mjanmie (d. Birma). O zwycięzcy zadecydowała nie tylko cena, ale także wyczerpujące testy techniczne.


Duży azjatycki kontrakt dla Spectry Precison

Wybierając sprzęt pomiarowy, urzędnicy w czterech odbiornikach zbadali m.in.: dokładność pomiaru, szybkość inicjalizacji, działanie radiomodemu, żywotność baterii oraz odporność na upadki czy wilgoć. Testy wykazały, że model SP80 bez problemu mieści się w wymaganym przez zamawiającego czasie inicjalizacji ustalonym na poziomie 5-10 s. Na tle konkurencji odbiornik wyróżniał się zasięgiem działania radiomodemu, który wyniósł 4,6 km.

Przedstawiciele ministerstwa wykazali ponadto, że w trybie stacji bazowej SP80 może pracować na jednej baterii przez 6 godzin, a w trybie ruchomym – o dwie godziny dłużej. Odbiornikowi nie szkodzi ponadto upadek z wysokości 1,5 metra na beton czy zanurzenie w wodzie.

Zakupione odbiorniki mają przyspieszyć pomiary działek katastralnych. Obecnie w Mjanmie są one realizowane przede wszystkim z wykorzystaniem papierowych map, teodolitów, kompasów oraz stalowych taśm.

Źródło: Spectra Precision, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
diabeł tkwi w szczegółach "czasami" robi dużą różnicę. Co z tego, że czasami. Jak będziesz miał czasami fix, a zwykle float to też będzie ok? albo czasami dokładność 1 cm, a zwykle znacznie gorszą. Ja mam ten odbiornik Spectra i "czasami" zamieniłem na "zawsze". Sprzęt, sprzętowi nierówny. Radzę przetestować i porównać...
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
spectraaa Same Głupoty są tutaj pisane . każdy inny GPS robi to samo, ja mam leica, trimble i geomax i czasami mi tez robią 4km... czy w cmr czy rtcm z radiem.upadek z 2m itdddddd. Geoforum już sprzedaje artykuły...
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
papierowych map, teodolitów, kompasów oraz stalowych taśm "Zakupione odbiorniki mają przyspieszyć pomiary działek katastralnych. Obecnie w Mjanmie są one realizowane przede wszystkim z wykorzystaniem papierowych map, teodolitów, kompasów oraz stalowych taśm." Czyli jak u nas :D
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS