wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-02| Geodezja, Przetargi, Instytucje

Powstanie nowy system z danymi o geodetach uprawnionych

Stworzenie i implementacja systemu informatycznego zawierającego „Centralny rejestr osób posiadających uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii” – jest przedmiotem zamówienia ogłoszonego w zeszłym tygodniu przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


Powstanie nowy system z danymi o geodetach uprawnionych

Obecnie używany system bazuje na programie Access, nowy ma zaś korzystać z rozwiązań open source, tak aby można było go swobodnie rozwijać i modyfikować. GUGiK wymaga ponadto, by był zgodny z przepisami o ochronie danych osobowych, oferował niezawodność na poziomie przynajmniej 99,5%, bezpieczeństwo oraz krótki czas odpowiedzi. System ma bazować na architekturze trójwarstwowej.

Oferty można składać do 5 października, przy czym postępowanie jest realizowane z wyłączeniem przepisów Prawa zamówień publicznych. Nowy system ma zostać wdrożony do 4 grudnia.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Rozwiązanie proste A nie wystarczy z tego robić pdf-a, jak to zwykły różne przedstawicielstwa władzy samorządowej robić nagminnie? Ja wiem, że musi istnieć możliwość wyszukania rekordów, ale do tej pory nikt nie przejmował się zróżnicowanym oprogramowaniem do prowadzenia MZ a geodezi sobie radzili (bo musieli), więc może nie porzucać tej tradycji? Z nutą szyderstwa,
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
koniec świata... Widać, że uporządkowanie prostej tabelki w exelu lub accesie przerasta możliwości urzędu. Muszą tak prostą czynność zlecać na zewnątrz. A wydawało by się że wszyscy tam są po studiach wyższych z biegłą znajomością pakietu Office.
 5 
odpowiedz zgłoś
Do poprawki. Istniejący system ujawnia za wiele danych. Są przypadki gdy ktoś zaliczył jednego dnia 7 zakresów lub zrobił uprawnienia na to samo w dwóch wersjach. Czasami ten sam człowiek zdobywał uprawnienia kilkakrotnie ;-)
 1 
odpowiedz zgłoś
Co by tu jeszcze spieprzyć panowie... Jest taka piosenka pióra Wojciecha Młynarskiego z lat 70 - "co by tu jeszcze spieprzyć Panowie" myślę, że jak ulał tu pasuje. Jeszcze przy tym Pan Bujakowski nie grzebał. Na co by tu jeszcze pieniądze wydać...
 1 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS