wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-01| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Software

Trimble prezentuje system kartowania wnętrz nowej generacji

Mniejszy, lżejszy i zwrotniejszy – między innymi te cechy wyróżniają TIMMS 2, czyli drugą wersję mobilnego systemu Trimble’a przeznaczonego do kartowania wnętrz.


Trimble prezentuje system kartowania wnętrz nowej generacji

Trimble Indoor Mobile Mapping Solution (TIMMS) został zaprezentowany w 2010 roku. Rozwiązanie to umożliwia inwentaryzację wnętrz za pomocą skanera laserowego oraz sferycznej kamery cyfrowej i generowania na tej podstawie danych 2D i 3D wzbogaconych o georeferencję.

W najnowszej wersji systemu postawiono przede wszystkim na zmniejszenie wymiarów oraz wagi. Dzięki temu TIMMS 2 jest w stanie skuteczniej kartować ciasne naroża czy wąskie przejścia. Co więcej w przypadku, gdy w budynku nie ma wind, sprzęt może był łatwo wnoszony i znoszony po schodach.

Zmiany nie ograniczyły się wyłącznie do sprzętu. Dzięki nowym procesom roboczym w oprogramowaniu Applanix POSPac MMS dane pozyskiwane przez TIMMS 2 można teraz łatwiej przetwarzać i przygotowywać do edycji w aplikacji Trimble Business Center czy w różnych pakietach CAD.

W ocenie Trimble’a TIMMS 2 sprawdzi się w kartowaniu budynków użyteczności publicznej, obiektów przemysłowych, dworców, lotnisk czy budynków mieszkalnych. Opracowane na bazie danych z tego systemu mapy i modele mogą służyć np. w zarządzaniu kryzysowym, analizach kosztowych oraz utrzymaniu i konserwacji budynków.

TIMMS 2 ma wejść do sprzedaży na początku 2016 r.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS