Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2015-10-01| Geodezja, Edukacja, Instytucje

UP we Wrocławiu: otwarto nowy budynek dla geodezji

Rozpoczęcie roku akademickiego na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zbiegło się w tym roku z otwarciem Geo-Info-Hydro – nowego budynku m.in. dla kadry naukowej oraz studentów geodezji i kartografii.


UP we Wrocławiu: otwarto nowy budynek dla geodezji

Budowa Geo-Info-Hydro rozpoczęła się w 2013 roku i kosztowała 53 mln zł (część kwoty wyłożyła Unia Europejska). Uroczyste otwarcie kompleksu nastąpiło wczoraj (30 września).

Jak wyliczają władze uczelni, Geo-Info-Hydro to sześć kondygnacji i 26 tys. m sześc., na których mieszczą się: sale laboratoryjne i komputerowe, pracownie projektowe, zaplecze socjalne. W piwnicach znajduje się natomiast parking, ale też laboratoria wymagające ciężkiego sprzętu. W nich naukowcy i studenci mają do dyspozycji najnowocześniejsze instrumenty, m.in. skaner laserowy i dron fotogrametryczny.

GIH będzie głównym ośrodkiem integrującym studentów i naukowców z zachodnio-południowej Polski w specjalnościach związanych z geodezją i kartografią, budownictwem, inżynierią środowiska, architekturą krajobrazu, gospodarką przestrzenną i inżynierią bezpieczeństwa. Dzięki infrastrukturze w Centrum realizowane będą badania wymienione w Krajowym Programie Badań Naukowych i Prac Rozwojowych w obszarze „Środowisko i rolnictwo”. Są to: doskonalenie istniejących oraz rozwój innowacyjnych technologii oczyszczania wód i ścieków (Centralne Wydziałowe Laboratorium Badań Środowiskowych) oraz innowacyjne metody analizy i technologie ograniczenia emisji zanieczyszczeń wód powierzchniowych i gruntowych (Centralne Wydziałowe Laboratorium Badań Środowiskowych). W Centrum powstaną też certyfikowane laboratoria z zakresu geotechniki oraz z zakresu oznaczeń parametrów biologicznych, chemicznych i fizycznych środowiska.

– Interdyscyplinarność to najbardziej charakterystyczna cecha Wydziału Inżynierii, Kształtowania Środowiska i Geodezji. Mamy nauki techniczne, nauki rolnicze, nauki matematyczne i wreszcie nauki artystyczne – podkreśla dziekan tej jednostki prof. Bernard Kontny.

Źródło: UP we Wrocławiu, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama