wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-01| Geodezja, Edukacja, Instytucje

UP we Wrocławiu: otwarto nowy budynek dla geodezji

Rozpoczęcie roku akademickiego na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zbiegło się w tym roku z otwarciem Geo-Info-Hydro – nowego budynku m.in. dla kadry naukowej oraz studentów geodezji i kartografii.


UP we Wrocławiu: otwarto nowy budynek dla geodezji

Budowa Geo-Info-Hydro rozpoczęła się w 2013 roku i kosztowała 53 mln zł (część kwoty wyłożyła Unia Europejska). Uroczyste otwarcie kompleksu nastąpiło wczoraj (30 września).

Jak wyliczają władze uczelni, Geo-Info-Hydro to sześć kondygnacji i 26 tys. m sześc., na których mieszczą się: sale laboratoryjne i komputerowe, pracownie projektowe, zaplecze socjalne. W piwnicach znajduje się natomiast parking, ale też laboratoria wymagające ciężkiego sprzętu. W nich naukowcy i studenci mają do dyspozycji najnowocześniejsze instrumenty, m.in. skaner laserowy i dron fotogrametryczny.

GIH będzie głównym ośrodkiem integrującym studentów i naukowców z zachodnio-południowej Polski w specjalnościach związanych z geodezją i kartografią, budownictwem, inżynierią środowiska, architekturą krajobrazu, gospodarką przestrzenną i inżynierią bezpieczeństwa. Dzięki infrastrukturze w Centrum realizowane będą badania wymienione w Krajowym Programie Badań Naukowych i Prac Rozwojowych w obszarze „Środowisko i rolnictwo”. Są to: doskonalenie istniejących oraz rozwój innowacyjnych technologii oczyszczania wód i ścieków (Centralne Wydziałowe Laboratorium Badań Środowiskowych) oraz innowacyjne metody analizy i technologie ograniczenia emisji zanieczyszczeń wód powierzchniowych i gruntowych (Centralne Wydziałowe Laboratorium Badań Środowiskowych). W Centrum powstaną też certyfikowane laboratoria z zakresu geotechniki oraz z zakresu oznaczeń parametrów biologicznych, chemicznych i fizycznych środowiska.

– Interdyscyplinarność to najbardziej charakterystyczna cecha Wydziału Inżynierii, Kształtowania Środowiska i Geodezji. Mamy nauki techniczne, nauki rolnicze, nauki matematyczne i wreszcie nauki artystyczne – podkreśla dziekan tej jednostki prof. Bernard Kontny.

Źródło: UP we Wrocławiu, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ach a zabrakło tak niewiele mogłem poświęcić te 2 lata i zostać dłużej :D
 1 
odpowiedz zgłoś
betonowy klocek z ciurkającą po ścianie wodą. nowa moda wrocławska - fontanna i beton. właśnie, czemu ma służyć ta woda? czy taka światła instytucje nie powinna uczyć ochrony środowiska naturalnego i jego zasobów?
 3 
odpowiedz zgłoś
wpływ na wpływ na inwestycję miało wiele warunków ;)
 1 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje Dwa lata i piękny budynek z wyposażeniem specjalistycznym. Pogratulować. Pytanie retoryczne - skąd fundusze? i to pewnie nie małe. Studenci zaoczni zapłacili?
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS