wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-01| Geodezja, GIS

Żabia Wola z serwisem iMPA

Wczoraj (30 września) udostępniono serwis iMPA dla gminy Żabia Wola. Jest to 1550. wdrożenie tego systemu w Polsce, a w województwie mazowieckim już ponad 77% gmin prowadzi numerację adresową w aplikacji iMPA.


Żabia Wola z serwisem iMPA

W ramach umowy wdrożono również moduł iMPZP realizujący publikację miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego zgodnie z ustawą o IIP. Ponadto w serwisie dla mieszkańca dostępne są informacje o terenach zagrożonych powodzią czy obiektach użyteczności publicznej.

Łączna liczba wdrożeń systemu iMPA przekroczyła już 62% jednostek samorządowych. Aktualną statystykę wdrożeń systemu eGmina w najbardziej zaawansowanych województwach przedstawiono na wykresie.

Do gmin trafiła również wydana przez Geo-System Sp. z o. o. książka pt. „Dobre praktyki dla gmin i powiatów w tworzeniu infrastruktury danych przestrzennych w Polsce”, w której autor (dr hab. inż. Waldemar Izdebski – prezes Zarządu firmy Geo-System Sp. z o.o.) przybliża w przystępny sposób zagadnienia związane z danymi przestrzennymi. Książka dostępna jest w Księgarni Geoforum.

Źródło: Geo-System


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
bo szukacz szukał paragrafu i tak się ucieszył, że coś znalazł, że zapomniał zajrzeć;) ja też znalazłem dwie strony: http://geoforum.pl/upload/news_pl/picture/150828_k siazka.jpg
 2 
odpowiedz zgłoś
szukaczu a czy tez masz tylko 16 stron czy ja mam coś popsute? Pod tym adresem nie ma całej książki, tak jak pisałeś.
odpowiedz zgłoś
Mam ograniczenia w wyszukiwaniu Na pocieszenie mam natomiast kolejnego linka do dobrych praktyk: http://www.flipsnack.com/waldemarizdebski/dobre-pr aktyki-wykorzystania-informacji-przestrzennej.html ewentualnie: http://goo.gl/bTfHqP Na tę chwilę linki jeszcze działają :)
odpowiedz zgłoś
o jest Szukacz Szukaczu, a może skoro znasz te wszystkie linki ty mi odpowiesz, czy te plany robione w w wektorze w projekcie mazowieckim to ja gdzieś mogę zobaczyć? Może znajdziesz jakiś link do tego? Będę wdzięczna wdzięcznością czysto platoniczną.
odpowiedz zgłoś
Co za zbieg okoliczności Podałem link do wersji elektronicznej i została usunięta.
 1 
odpowiedz zgłoś
potwierdzam w dzisiejszym czasie przydałoby się wydanie e-book. Książki papierowe odchodzą do lamusa.
odpowiedz zgłoś
Link Tak kiedyś tam była książka, ale odkąd została wydana linki zniknęły. Może jednak warto pomyśleć o wydaniu elektronicznym?
odpowiedz zgłoś
do wesoły ok, a gdzie mogę zobaczyć te wektory mpzp z projektu mazowieckiego? Czy to jest gdzieś dostępne? Jest jakiś link?
odpowiedz zgłoś
Dobry link Coś złego podziało się z linkiem więć jeszcze raz: http://goo.gl/zUYpvP
 1 
odpowiedz zgłoś
Dobrą praktyką jest nie naciągać na kupno czegoś, co jest dostępne za darmo Książkę całkowicie legalnie można przeczytać pod tym adresem: http://www.joomag.com/magazine/dobre-praktyki-udzi ału-gmin-i-powiatów-w-tworzeniu-idp-w-polsce/052 8697001421572026
 1 
odpowiedz zgłoś
smutna Wektorów pewnie nie mogli bo były w robione w projekcie mazowieckim.
odpowiedz zgłoś
Jupi JUPI :)
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
fajnie tylko czemu plany rastrowe?
odpowiedz zgłoś
13 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS