wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-09-30| Prawo, Kataster

Księgi wieczyste na Seszelach: nielegalne, ale wciąż działają

Po dwóch latach „Rzeczpospolita” powraca do tematu portalu nielegalnie oferującego dane o numerach ksiąg wieczystych.


Księgi wieczyste na Seszelach: nielegalne, ale wciąż działają <br />
fot. Wikipedia/Artfuldodger
fot. Wikipedia/Artfuldodger

Znajdzksiege.pl to portal, dzięki któremu znając numer działki lub adres nieruchomości, można otrzymać numer jej księgi wieczystej. Ten jest niezbędny, by w bezpłatnym serwisie Ministerstwa Sprawiedliwości uzyskać dostęp do KW.

O witrynie Znajdzksiege.pl „Rzeczpospolita” po raz pierwszy napisała dwa lata temu. Jak ustalili wówczas dziennikarze, serwis prowadzi firma zarejestrowana na Seszelach. Po tym artykule portalowi miała się przyjrzeć prokuratura oraz GIODO. Jakie są ustalenia tych instytucji?

Jak czytamy w dzisiejszym wydaniu dziennika (z 30 września), obie umorzyły postępowania w tej sprawie. Portal działa więc bez problemów i – co więcej – korzysta z niego ponoć wielu prawników.

Tymczasem Ministerstwo Sprawiedliwości wciąż utrzymuje, że portal łamie prawo. Jego administratorów nie da się jednak pociągnąć do odpowiedzialności, gdyż nie ma międzynarodowych służb ochrony danych osobowych, a GIODO może działać tylko w kraju – ustaliła gazeta.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@giodo A licencję dajecie?
odpowiedz zgłoś
w temacie Jaką mam gwarancję na poprawność podanego numeru księgi wieczystej? Dane o księgach wieczystych w naszym serwisie są aktualizowane raz na tydzień, dzięki czemu ponad 99.5% wszystkich danych jest aktualnych. Jeśli podany przez nas numer księgi wieczystej nie będzie odpowiadać stanowi faktycznemu, gwarantujemy zwrot całej opłaty. ze strony internetowej znajdzksiege.pl za jedyne 29.95
odpowiedz zgłoś
odnosnie akutalizacji dla osob niezorientowanych - jest sposob na pozyskanie aktualnej bazy KW, o ktorym kazdy troche bardziej rozgarniety programista pewnie wie.:) pytanie jest - jaki zysk przynosi owa aplikacja, bo jesli dosc duzy to dane tez powinny byc aktualne..
 3 
odpowiedz zgłoś
ulice Losowo popatrzyłem na dwie ulice z mojego sąsiedztwa i nie ma ani jednej . Żadna wiarygodność.Lipa
odpowiedz zgłoś
@olaboga tak oczywiście to sprawka ...
odpowiedz zgłoś
trzeba chcieć chyba nie chcesz powiedzieć, że to sprawka ... ?
odpowiedz zgłoś
Wielka tajemnica Ktoś miał lub ma nadal dostęp do danych ewidencyjnych i publikuje. Gdyby się prokuraturze chciało ruszyć, to bez problemu znajdzie wyciek. Instytucji, które mają dane ze wszystkich powiatów jest niewiele.
 2 
odpowiedz zgłoś
baza danych Jak powstała baza danych, z której korzysta portal na Seszelach? Powiązanie nr działki z KW. Jak właściciel portalu ją uzyskał? Jak często ją aktualizuje?
 3 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS