wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-09-28| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Software, Imprezy

GISforum 2015: debata, nowości technologiczne i... złoty pociąg

Ważnym elementem zbliżającej się konferencji GISforum 2015 (Wrocław, 14-15 października) będzie debata pomiędzy twórcami standardów prawnych i technicznych, przedstawicielami służby geodezyjnej, użytkownikami oraz dostawcami rozwiązań GIS. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną m.in. najnowsze wersje produktów rodziny MicroStation Connect Edition oraz rewolucyjne rozwiązanie ContextCapture, a także rozwiązania chmurowe oraz Big Data Oracle. Zostały ostatnie dni na rejestrację udziału w konferencji.


GISforum 2015: debata, nowości technologiczne i... złoty pociąg

Podczas spotkania poruszone zostaną zagadnienia zbierania i modelowania danych trójwymiarowych. Upowszechnienie się metod zdalnej detekcji przestrzeni umożliwia coraz lepsze odwzorowywanie otaczającej nas rzeczywistości.

Nowe możliwości niosą też nowe wyzwania. W ujęciu technicznym oznacza to przyrost gromadzonych danych, konieczność automatyzacji modelowania i klasyfikacji obiektów przestrzeni. W ujęciu organizacyjnym to potrzeba wypracowania jednolitych standardów technicznych i prawnych, określenie miejsca państwowej służby geodezyjnej i kartograficznej oraz innych instytucji państwowych w procesie pozyskiwania, gromadzenia, publikacji oraz aktualizacji danych. Inicjatywy na poziomie krajowym zidentyfikowały potencjalnych beneficjentów, którym te dane są niezbędne do szybkiej i efektywnej realizacji zadań.

Istotnym elementem konferencji będzie debata pomiędzy twórcami standardów prawnych i technicznych, przedstawicielami służby geodezyjnej, użytkownikami oraz dostawcami rozwiązań GIS. Moderatorem debaty podczas konferencji będzie Jerzy Królikowski z magazynu geoinformacyjnego GEODETA.

Na stoiskach zaprezentowane zostaną praktycznie: najnowsze wersje produktów rodziny MicroStation Connect Edition oraz rozwiązanie ContextCapture, umożliwiające m.in. przekształcanie zdjęć lotniczych w modele 3D, skanowanie mobilne i oprogramowanie do opracowania oraz publikacji modeli 3D, rozwiązania chmurowe oraz Big Data Oracle. Zaproszeni eksperci pokażą także, jak skutecznie wykrywać urządzenia i obiekty znajdujące się pod ziemią, np. słynny złoty pociąg.

Więcej szczegółów o konferencji

Grono dostawców technologii informatycznych reprezentować będą m.in. firmy Oracle, Bentley Systems, Fujitsu, TPI oraz SHH.

Konferencje GISforum zgromadziły do tej pory setki przedstawicieli wielu sektorów gospodarki, a także administracji publicznej. Uczestnicy wydarzeń podejmowali aktualne i ważne zagadnienia z dziedziny GIS. W opiniach większości uczestników konferencja potwierdziła swoją rolę centrum wymiany doświadczeń w zakresie systemów informacji przestrzennej.

W imieniu uczestników debaty, prelegentów partnerów i patronów organizatorzy zapraszają do udziału w konferencji GISforum 2015 odbywającej się w tym roku pod hasłem „Nowy wymiar GIS”. Sukces wydarzenia opiera się na połączeniu praktycznego wymiaru wykorzystania efektywnych technologii przestrzennych w różnych branżach.

Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie konferencji.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2015 – zostały już więc ostatnie dni na rejestrację.

Patronat medialny nad konferencją objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl

Źródło: SHH


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS