wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-09-24| Geodezja

Dyskutowali o planach modernizacji lubuskiej geodezji

21 września w Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej w Sulęcinie odbyła się II sesja Zgromadzenia Związku Powiatów Lubuskich, w której uczestniczyli geodeci i starostowie powiatów z województwa lubuskiego.


Dyskutowali o planach modernizacji lubuskiej geodezji

W trakcie spotkania zarząd złożył informację o działaniach zgromadzenia w okresie międzysesyjnym, jak również założenia planu pracy na rok 2015 i 2016. Omówiono główne kierunki działań i sposobów realizacji zadań ZPL, a także podjęto szereg uchwał w zakresie zmian w statucie. Przedłożono również zasady współpracy tej organizacji z głównym geodetą kraju, lubuskim wojewódzkim inspektorem nadzoru geodezyjnego i kartograficznego, geodetą województwa oraz geodetami powiatowymi.

W skład ZPL wchodzi 12 powiatów. Priorytetowym zadaniem organizacji jest wspólne ubieganie się o środki unijne na dostosowanie powiatowych zasobów geodezyjnych do obowiązujących regulacji prawnych, w tym na: kompleksową modernizację baz EGiB, zakładanie baz GESUT, przekształcenie mapy zasadniczej do numerycznej bazy danych oraz cyfryzację zasobu geodezyjnego, w tym udostępnienie go poprzez geoportal. Inauguracyjne posiedzenie związku miało miejsce w czerwcu tego roku.

Źródło: Powiat Sulęciński


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS